slyder

Pokazywanie miasta – spacer z Dominikiem Szurgotem

Zbiórka – Hol Gmachu Głównego KUL, godz. 17.00
Wydarzenie tłumaczone na polski język migowy. Tłumaczka: Ewelina Lachowska

Uprzejmie informujemy, że osoby niewidome lub słabowidzące zainteresowane udziałem w wydarzeniu, a potrzebujące asystenta mogą skontaktować się ze Stowarzyszeniem Otwieracz przez adres e-mail otwieracz.ngo@gmail.com lub stronę na facebooku, najpóźniej 2 dni przed wydarzeniem. Link do strony: https://www.facebook.com/Otwieraczlublin/

Zapraszamy do udziału w spacerze, który poprowadzi Dominik Szurgot, filolog klasyczny, literaturoznawca i szachista, od urodzenia mieszkający w Lublinie. Przewodnik pokaże nam swój własny obraz miasta, opowie o najważniejszych i najciekawszych dla niego miejscach oraz o swoich pasjach, które go do tych miejsc zaprowadziły. Dla Dominika ważne są nie tylko przestrzenie ale przede wszystkim osoby, które w nich spotyka, dlatego spacer będzie także opowieścią o ludziach.

Planowana trasa rozpocznie się w holu Gmachu Głównego KUL (al. Racławickie 14) i będzie kontynuowana przez Ogród Saski do Galerii Labirynt a następnie w okolice ul. Peowiaków.

Dominik Szurgot – Doktorant literaturoznawstwa, absolwent filologii klasycznej i prawa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz I LO w Lublinie. Jak sam o sobie mówi: „Ciekawość świata powoduje, że nie umiem długo wytrzymać w jednym miejscu i zajmować się tylko jedną sprawą.” Interesuje się szeroko rozumianą kulturą i sztuką, książkami, podróżami i szachami – od 2000 roku bierze udział w zawodach szachowych dla osób niewidomych i widzących. Uczestnik warsztatów fotografii osób niewidomych „Dotknij tego, co widzę”.

„Pokazywanie miasta” to cykl autorskich spacerów po Lublinie przygotowanych przez osoby niewidome. Projekt jest realizowany jako podsumowanie projektu edukacji wizualnej „Szkoła Patrzenia” organizowanego przez Instytut Fotografii Fort w Warszawie.

Współpraca: Centrum Adaptacji Materiałów Dydaktycznych Dla Niewidomych, KUL CAN Centrum Aktywizacji Osób z Niepełnosprawnością

Kontakt:

Agata Sztorc

e-mail: sztorc.agata@gmail.com

telefon: 509709776