slyder-pokazywanie

Pokazywanie miasta – spacer z Mariuszem Wołkowiczem

Dworzec Główny PKS

Wydarzenie tłumaczone na polski język migowy.

Poruszając się codziennie po mieście, każdy jego mieszkaniec lub mieszkanka wyznacza swoje indywidualne ścieżki. Im częściej są one przemierzane, tym bardziej przestajemy zwracać na nie uwagę, można wtedy przeoczyć wiele interesujących treści. Przestrzeń jest odbierana automatycznie. Interesującym doświadczeniem może być próba doświadczenia miasta z perspektywy osoby, która poznaje je bez udziału wzroku. Poprzez projekt „Pokazywanie miasta” zachęcamy do spojrzenia na miasto w nowy sposób oraz zwrócenia uwagę na miejsca, trasy i wrażenia, które dotychczas mogły pozostawać niezauważalne.

Zapraszamy do udziału w spacerze podczas którego przewodnikiem będzie Mariusz Wołkowicz, niewidomy muzyk, od wielu lat związany z Lublinem. Spacer będzie oparty na indywidualnych doświadczeniach, przemyśleniach i wspomnieniach przewodnika. Mariusz Wołkowicz opowie o tym, na co szczególnie zwraca uwagę w przestrzeni miejskiej oraz przybliży swoje ulubione miejsca (niektóre z nich już nie istnieją). Planowana trasa przebiegać będzie przez okolice Starego Miasta oraz ulicy Nadbystrzyckiej. Wydarzenie rozpoczniemy na Dworcu Głównym PKS.

Mariusz Wołkowicz –  Wokalista i instrumentalista w Kapeli Drewutnia, członek zespołu szantowego „Za Burtą”. Fizjoterapeuta. Absolwent Szkoły Podstawowej w Laskach, VII LO w Lublinie oraz Technikum Masażu w Medycznym Studium Zawodowym im. S. Liebharta w Lublinie.

Miłośnik zwierząt, podróży i turystyki tandemowej. W latach 1998-2000 brał czynny udział w zawodach kolarstwa tandemowego. Uczestnik wyprawy tandemowej na Krym w 2004 roku.

Więcej informacji o Kapeli Drewutnia można znaleźć tutaj: https://www.facebook.com/KapelaDrewutnia/

„Pokazywanie miasta” to cykl autorskich spacerów po Lublinie przygotowanych przez osoby niewidome. Projekt jest realizowany jako podsumowanie projektu edukacji wizualnej „Szkoła Patrzenia” organizowanego przez Instytut Fotografii Fort w Warszawie.

Kontakt:
Agata Sztorc
e-mail: sztorc.agata@gmail.com
telefon: 509709776