Grafika. Na białym tle czarny prostokąt i nieregularne kształty. Na środku napis VIZA-VIS 2020

Premiera kwartalnika WIZA-VIS w Labiryncie

Galeria Labirynt objęła matronatem specjalne wydanie magazynu WIZA-VIS #2 kwarantanny. Zapraszamy do czytania! W tej wyjątkowej publikacji znajdziecie wyłącznie zapisy rozmów przeprowadzonych w czasie trwania kwarantanny i które być może nie wydarzyłyby się w innych okolicznościach. 

Rozmowy i materiały specjalne będą publikowane również na blogu ello.co/wizavis, o czym będziemy informować w naszych postach na Facebooku

Kwartalnik WIZA-VIS to projekt wydawniczy stworzony przez artystkę Pamelę Bożek. Jego celem jest tworzenie gazety, której wersja drukowana dostępna jest dla osób przebywających w ośrodkach dla cudzoziemców i cudzoziemek w Polsce, a wersja elektroniczna dla wszystkich zainteresowanych. WIZA-VIS to wspólna przestrzeń do wymiany doświadczeń związanych z migracją i byciem w Polsce, przekazywania sobie wsparcia i otuchy, edukacji i poznawania polskiej kultury i sztuki współczesnej zaangażowanej społecznie. Kwartalnik tworzą migranci i migrantki, uchodźczynie i uchodźcy oraz ich sojusznicy i sojuszniczki – artystki, aktywiści, działacze i działaczki społeczne, pracownice kultury, poeci, pisarki, przyjaciółki i przyjaciele.

Pierwszy numer, podejmujący temat drogi, został wydany dzięki Stypendium im. Bogny Olszewskiej przyznanemu Pameli Bożek w 2019 roku przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Fundację Nieograniczona. Stypendium służy upamiętnieniu przedwcześnie zmarłej pracownicy Muzeum, której postawa i zaangażowanie w kwestie społeczne były niezwykle istotne dla formowania programu z obszaru edukacji muzealnej.

WIZA-VIS #1 DROGA dostępny jest w wersji elektronicznej na stronie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie: TUTAJ

WIZA-VIS #2 KWARANTANNY udostępniamy  do pobrania TUTAJ 

Wersja do wydrukowania znajduje się TUTAJ

  belka-logotypy