warsztaty z Alicją Bielawską

Przeplatanie – wzory, powierzchnie i kolory

Dziękujemy za zgłoszenia i uprzejmie informujemy, że lista uczestników warsztatów „Przeplatanie – wzory, powierzchnie i kolory” została zamknięta.

Warsztaty dla dzieci w wieku od 6 lat

Podczas zajęć będzie można się przekonać, że tkanina, rzeźba i papier mają ze sobą dużo wspólnego. Punktem wyjścia będzie obejrzenie prac artystów (m.in. Katarzyny Józefowicz i Sheili Hicks), używających do tworzenia rzeźb różnorakich materiałów, takich jak papier czy tkanina. Następnie stworzymy płaskie i trójwymiarowe powierzchnie i wzory, wykorzystując technikę przeplatania. Będzie to okazja do rozwinięcia manualnych i twórczych zdolności dzieci. Praca każdego uczestnika złoży się na wspólny końcowy efekt. Z pomocą przyjdzie nam kolorowa taśma… Zapraszamy!

Warsztaty trwają ok. 120 minut. Udział jest bezpłatny, potrzebne materiały zapewnia Galeria.
Obowiązują zapisy: edu@labirynt.com
Prowadzenie: Alicja Bielawska

Alicja Bielawska, (ur. 1980), tworzy rzeźby i rysunki. Wykorzystuje tkaninę, metal, drewno czy modelinę. Chociaż powstałe z nich obiekty przypominają przedmioty znane z codziennego życia, to artystka niejednokrotnie zaburza ich proporcje i skalę. Interesuje ją to, co dzieje się z pamięcią odbiorcy w zetknięciu z jej pracami. Jest absolwentką historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim i sztuk pięknych na Gerrit Rietveld Academie w Amsterdamie, a także Stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2012), Startstipendium, Mondriaan Fonds (2012/13), Młodej Polski (2014) i Akademie Schloss Solitude, Stuttgart (2014/2015).

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Labirynt bez granic”.

mkdik