Zdjęcie. Grupa kilkunastu dzieci i dorosłych słucha mówiącego do nich mężczyzny. Z prawej strony widać fragment dużego ściętego drzewa, na którym stoi dziecko. W tle widać budynek Galerii Labirynt. W prawym dolnym rogu znajduje się symbol Polskiego Języka Migowego

Rosnąca sztuka – rodzinne warsztaty inspirowane Sztuką Ziemi

Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat na warsztaty rodzinne! Tym razem spotkamy się  na trawie przed Galerią Labirynt, przy Baobabie (ul. Ks. J. Popiełuszki 5).

Czy gałązka może być dziełem sztuki? I jak zwykły patyk może stać się żywy? Podczas kolejnych warsztatów o sztuce współczesnej naszą inspiracją będzie wielki pień słynnego Baobabu oraz ogromny patyk Basi Bańdy i Tomasza Relewicza ,,Zebrany na podpałkę chrust zaczyna kiełkować”. Na zajęciach stworzymy magiczne patyki wykorzystując tylko naturalne skarby przyrody. Wspólnie porozmawiamy o nurcie Sztuki Ziemi czyli o dziełach artystycznych inspirowanych przyrodą.

🏛 Warsztaty odbędą się na terenie zielonym pod Galerią Labirynt a w przypadku złej pogody – w pracowni edukacyjnej (ul. ks. J. Popiełuszki 5). Prosimy o zabranie ze sobą własnego koca. Dbając o bezpieczeństwo uczestników i uczestniczek warsztatów ograniczyliśmy liczbę osób biorących udział w zajęciach. Każde dziecko może przyjść na warsztaty z jednym opiekunem lub opiekunką. Przypominamy również o obowiązku zakrywania ust i nosa przez cały czas trwania warsztatów. Regularnie dezynfekujemy powierzchnie w galerii oraz udostępniamy płyn do dezynfekcji rąk.

 

🧏 Warsztaty mogą być tłumaczone na PJM ­– napisz do nas maila na adres edu@labirynt.com jeśli potrzebujesz tłumacza, najpóźniej 3 dni przed warsztatami.
📩 Zapisy: edu@labirynt.com lub przez wiadomość prywatną na fanpejdżu Edu Labirynt (prosimy o podanie imienia, nazwiska, wieku dziecka; w tytule e-maila prosimy wpisać datę i nazwę warsztatów) oraz informacji o potrzebie zapewnienia tłumacza PJM.

🎨 Potrzebne materiały zapewnia Galeria Labirynt.

⏱ Warsztaty trwają ok. 60 minut.

💰 Udział jest odpłatny, cena biletu: 4 zł/dziecko; opiekunom/opiekunkom dzieci uczestniczących w zajęciach oraz osobom z niepełnosprawnościami przysługują bilety bezpłatne.

 

🖼 Prowadzenie: Prowadzenie: Anna Śmierzchalska, edukatorka Galerii Labirynt
🧏 Tłumaczenie na PJM: Ewelina Lachowska