ruur

RUUR – koncert

05.04.2013, godz. 22.00

RUUR to eklektyczne połączenie ekspresji trzech różnych osobowości, z których każda wyraża się w odrębnym języku, przyjmującym podczas występów na żywo nieprzewidywalne formy. Karol Chinaski, Jan Michalec, Karol Grabiec redefiniują swoje osobiste, odmienne podejścia do tworzenia muzyki zarówno przed i jak po każdym ze swoich występów. Jednym z celów projektu RUUR jest odkrycie możliwości kryjących się w muzycznej elektronice, w jej przestrzennej, entropicznej odmianie scalonej z dronowymi, transowymi pulsacjami, improwizacją plastycznej trąbki w tle rozedrganych, często wyłamujących się poza ramy korespondencji obrazów.

Karol Chinaski – jeden z nielicznych w Polsce dj-ów łączących takie gatunki jak: free jazz, muzyka konkretna, dark ambient, noise, glitch, abstract, industrial. W swych kompilacjach w odważny sposób posługuje się redukcjonizmem oraz czystym przypadkiem często spychającym go w trans-idiomatyczne formy ekspresji

Jan Half-Live Michalec – od kiedy pamięta gra na trąbce. Czasem gra na sucho smętne melodie, innym razem podłącza instrument do efektorów, modulatorów aby wygrywać dźwięki, które nijak nie przypominają brzmienia trąbki. Gra klasykę, jazz, reggae, blues, funk, soul, hip-hop, dnb, dubstep, IDM, ambient, psychofunk, reggae-dub, minimal, techhouse, fusion, piosenki, przyśpiewki, kolędy, nu-jazz. Występował na scenie z Abradabem, Marquezem Illem, DJem Flushem, Natalią Lubrano, Rashaanem Ahmadem, Vieniem, Te-trisem i innymi. Członek zespołów 3 birds up!, RESO, Secunt Name, Sinusoidal i RuuR!

Karol Grabiec
– artysta wizualny, kurator oraz animator kultury. Twórca festiwalu Re:akcje, Pleśń z oczu oraz założyciel magazynu – ZIN. Człowiek renesansu dysponujący niebywałymi pokładami energii i kreatywności. W projekcie RUUR – odpowiedzialny za wizualizacje.

Do posłuchania:
http://ruur.bandcamp.com/

–> wstęp wolny <–