Serce miłości, łukasz Ronduda

Serce Miłości

Otwarcie: 24.02.2017 (piątek), godz. 18.00 | Galeria Labirynt/Plaza, ul. Lipowa 13 (wejście od ul. Ofiar Katynia)
Wystawa czynna do 19.03.2017 (wt.-niedz., godz. 12.00-19.00)
Wstęp wolny

Wystawa na podstawie filmu SERCE MIŁOŚCI (2017) | z udziałem: Justyny Wasilewskiej (Zuzanna Bartoszek), Jacka Poniedziałka (Wojciech Bąkowski), reżyseria: Łukasz Ronduda, zdjęcia: Łukasz Gutt, montaż: Przemysław Chruścielewski, Nikodem Chabior, Alan Zejer, scenariusz: Robert Bolesto, muzyka: Wojciech Bąkowski, dźwięk: Mateusz Adamczyk, Sebastian Witkowski

Kurator: Waldemar Tatarczuk

***

Wystawa Serce Miłości towarzyszy produkcji pełnometrażowego filmu fabularnego w reż. Łukasza Rondudy przedstawiającego życie i twórczość Zuzanny Bartoszek i Wojciecha Bąkowskiego. Reżyser na gorąco rejestruje portret żyjących tu i teraz artystów, pokazuje, jak tworzą, jak kochają i jak próbują odnaleźć się we współczesnym świecie.

– Niemal każda sytuacja ze scenariusza Roberta Bolesto jest wzięta z życia. Nasz film wziął się z intymnych zwierzeń Bąkowskiego i Bartoszek obecnych w ich sztuce, w wierszach, piosenkach i krótkich filmach. Bohaterowie Serca miłości w swojej sztuce karmią się własną intymnością. Jak król Midas, który wszystko zamieniał w złoto, ci artyści wszystko, czego się tkną, przemieniają w sztukę. Nas interesował rewers tej sztuki, tak doskonale estetycznie zaprogramowanej i wystudiowanej. Chcieliśmy opowiedzieć o emocjach, które im samym wymykają się spod kontroli. To historia związku bardzo symbiotycznego, obsesyjnie sklejonego. Opartego na dużym podobieństwie fizycznym, duchowym i artystycznym – jak mówi Ronduda.

Film Serce Miłości miał swoją premierę na międzynarodowych festiwalach filmowych w Rotterdamie (sekcja Bright Future) oraz w Berlinie (sekcja Forum Expanded). Wystawa jest przestrzennym kolażem opartym na motywach z filmu.

Agnieszka Cieślak, Serce miłości