Na opak

Sezon Lublin: Labirynt na opak

W ramach tegorocznej akcji SEZON LUBLIN zapraszamy do udziału w warsztatach dla dzieci oraz w grze miejskiej dla osób dorosłych.

warsztaty dla dzieci: 23.04 i 30.04, w godz. 10.00-12.00
gra miejska: 23.04 i 30.04, w godz. 17.00-18.00

Na opak | zwiedzanie wystawy dla dzieci połączone z warsztatami
Przygotowana specjalnie dla najmłodszych widzów ekspozycja zmieniła przestrzeń galerii nie do poznania. Inaczej niż zwykle wygląda nie tylko sama sala wystawiennicza, na opak są także zasady zwiedzania – dzieci poznają dzieła wszystkimi zmysłami, także poprzez dotyk, który zazwyczaj w muzeach czy galeriach nie jest używany jako narzędzie doświadczania sztuki. Poprzez kreatywną zabawę, rozwiązywanie zagadek i warsztaty twórcze przybliżymy dzieciom świat sztuki współczesnej.

Na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat wraz z opiekunami. Zajęcia rozpoczną się od wspólnego zwiedzania wystawy, w trakcie którego uczestnicy poznają nie tylko prace, ale także twórczość i techniki, którymi posługują się zaproszeni artyści. Podczas części praktycznej uczestnicy wykonają inspirowany wystawą nieoczywisty autoportret.

Graj w sztukę! | gra dla osób dorosłych
To forma gry miejskiej, która tym razem rozegra się we wnętrzu – planszę stanowić będzie budynek Galerii Labirynt. Podzieleni na zespoły uczestnicy będą rozwiązywać zagadki dotyczące sztuki, a tym samym zdobywać kolejne punkty i poznawać Galerię od wewnątrz. Gwarantujemy: dobrą zabawę, szybkie tempo, garść informacji na temat Galerii i sztuki współczesnej, a także nagrody.

Więcej >>