Sławomir Marzec - Walka dobra ze złem

Sławomir Marzec – Walka dobra ze złem

Otwarcie wystawy: 24.01.2015 (sobota), godz. 18.00
Czynna do 08.02.2015 (wt.-niedz., 12.00-19.00, wstęp wolny)

Walka dobra ze złem od wieków inspiruje artystów. W sztuce pojawia się jako dramat fundamentalnych sił kształtujących nasze życie, naszą ostateczność, choć w każdej epoce przybiera nieco odmienną postać.

Jak dzisiaj rozumiemy walkę dobra ze złem? Jak dostrzec ją w zgiełku radykalnych przemian, gdy wszystko zmienia się nieustannie we wszystko, nierzadko też w swoje przeciwieństwo? Czy jest już ona tylko mitem, czy trwa nadal, choć często nie jest dostrzegana? A może w międzyczasie walka ta została już rozstrzygnięta? Dla tych pytań i dylematów staram się stworzyć miejsce i czas.

Sławomir Marzec

Sławomir Marzec – ur. 1962; absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Kunstakademie Düsseldorf. Od 1988 r. pedagog ASP Warszawa, obecnie prowadzi Pracownię Malarstwa na Wydziale Grafiki; od 2013 także profesor Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Praktykuje malarstwo, rysunek, instalację, fotografię przetworzoną i film. Ma na swoim koncie około 70 wystaw indywidualnych (m.in. Ośrodek Propagandy Sztuki – Miejska Galeria Sztuki w Łodzi, Galeria Foksal, CSW Zamek Ujazdowski), jest autorem licznych publikacji (m.in. w pismach „Art Inquiry”, „NY Arts Magazine”, „Obieg”, „Contemporary”, „Format”), w tym książek z pogranicza teorii i krytyki sztuki (m.in. „Sztuka polska 1993-2014. Arthome versus artworld”, „Wszystko, czyli obraz i obrazy”).

Sławomir Marzec

szkic symulacyjny; sztuczna choinka, gwóźdź, taśma przezroczysta, napis ołówkiem na ścianie