spotkanie_oliniewicz

Spotkanie z Igorem Oliniewiczem

Zapraszamy na spotkanie z Igorem Oliniewiczem, białoruskim anarchistą, byłym więźniem politycznym, autorem książki „Jadę do Magadanu”, będącej zapisem pełnego przemocy i upokorzeń pobytu Igora w areszcie śledczym KGB. Igor został skazany na 8 lat więzienia. Kolonię karną opuścił jednak znacznie wcześniej, dzięki amnestii, która – choć była zwykłą rozgrywką polityczną Łukaszenki – wypuściła zza krat wszystkich więźniów politycznych, w tym anarchistów. Igor na „wolności” jest zaledwie od kilku tygodni.

Podczas spotkania porozmawiamy o książce, a także o kulisach sprawy Igora i pozostałych anarchistów, którzy zostali wraz z nim skazani, o jego spektakularnym aresztowaniu w Moskwie, pobycie w areszcie, pozostawiającym wiele do życzenia procesie, życiu w kolonii karnej, represjach, które spotkały Igora, jego towarzyszy i ich rodziny. Porozmawiamy też o sytuacji w Białorusi, położeniu tamtejszego ruchu anarchistycznego i o wszystkich tych, którzy w różny – a zwłaszcza radykalny sposób – dążą do zmian, oraz o „zwykłym” mieszkańcu tego kraju, który codziennie, na własnej skórze odczuwa skutki polityki Łukaszenki.

Po spotkaniu odbędzie się dyskusja, każdy będzie mógł porozmawiać z Igorem bądź zadać mu pytanie. Wystąpienie będzie tłumaczone na język polski. Książka „Jadę do Magadanu” została wydana przez anarchistyczną oficynę Bractwo Trojka. Można ją kupić w księgarni internetowej www.bractwotrojka.pl.

Więcej informacji o białoruskich anarchistach i więźniach politycznych z całego świata można znaleźć na stronie www.ack.most.org.pl.

/ wstęp wolny /