anna

Spróbujmy nie/zależności! | warsztaty dla dzieci z Anną Scherbyną

Zapraszamy do Galerii Labirynt na ul. Popiełuszki 5 na warsztaty rodzinne dla dzieci od 10 do 12 lat, które przeprowadzi rezydentka Galerii Labirynt, Anna Scherbyna.

„Niedawno w Polsce obchodzono wielkie święto – Dzień Niepodległości. W kontekście tego wydarzenia chcę zaproponować refleksję nad pojęciami niepodległości i jej braku za pomocą artystycznej metody kompozycji otwartej w przestrzeni. Zapraszam w miarę możliwości do przyniesienia dowolnego obiektu, który kojarzycie ze słowami „niepodległy” i / lub „podległy”. Nie jest to jednak aż tak ważne. Będzie dobrze nawet jeśli po prostu będzie to przedmiot znaleziony na ulicy w drodze na warsztaty. Nie mogę się doczekać, aby się z Wami spotkać i wspólnie popracować!”

Anna Scherbyna, ukraińska artystka i kuratorka. Tworzy, wykorzystując przeróżne dziedziny artystyczne – malarstwo, rysunek, wideo, instalacje. W swoich pracach często odwołuje się do tradycji wizualnych sztuk pięknych w kontekście produkcji i ideologii. Zajmuje się także kwestiami feministycznymi. Interesuje się takimi tematami jak krajobraz, dziedzictwo realizmu socjalistycznego, performatywność płci i głos kobiet. Prowadzi również rozważania dotyczące relacji między artystą, przedmiotem sztuki a widzem.  Interakcje zbiorowe grają znaczącą rolę w jej praktyce artystycznej. Mieszka i pracuje w Kijowie.

Zapisy: 81 466 59 20 wewn. 32, edu@labirynt.com. Zajęcia są odpłatne; bilet: 1 zł/dziecko / opiekunom dzieci uczestniczących w zajęciach oraz osobom z niepełnosprawnościami przysługują bilety bezpłatne; Galeria zapewnia potrzebne materiały. Czas trwania: ok. 90 minut.