tyflo slyder2

Stan rzeczy | oprowadzanie po wystawie z audiodeskrypcją i tyflomateriałami

Zapraszamy na oprowadzanie po wystawie Stan rzeczy. Kolekcja Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie w Galerii Labirynt w Lublinie. Audiodeskrypcja będzie prowadzona na żywo.

Zainicjowana w 2009 roku kolekcja Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie gromadzi prace artystów współczesnych, powstałe przede wszystkim po 1989 roku. Kolekcja ma dyskursywny charakter i jest traktowana jako głos w debacie i badaniach nad współczesnością. Wychodząc od spraw lokalnych, zbiera prace międzynarodowych artystów, często powstałe na zamówienie i odnoszące się do lokalnych kwestii. Jednocześnie ten „zbiór rzeczy” jest konstruowany w odniesieniu do przemian, jakie zaszły w statusie i materialności dzieła sztuki, relacji instytucji i publiczności, jak i samej funkcji muzeum.

To pierwsza gościnna prezentacja kolekcji warszawskiego Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Polsce. Inauguruje następne odsłony w innych miejscach kraju w najbliższych trzech latach, do czasu otwarcia docelowej siedziby Muzeum na placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki.

Czas trwania: ok. 60 minut
Bilet: 1 zł

_____________

Wydarzenie realizowane w ramach 6. Warszawskiego Festiwalu Kultury Bez Barier

logo mozesz