głowacki

„Syte Lwy” – Łukasz Głowacki

14.06. – 06.07.2012

Inspiracją do wystawy „Syte Lwy” jest scena z biblijnej przypowieści o Danielu w jaskini lwów. Dlaczego lwy są takie łaskawe? – pyta artysta – Nasycone a może znudzone? Czy są częścią boskiego planu? Dwuznacznie odbieram ich nasycenie, choć jest to nie teologiczne.

Łukasz Głowacki podejmuje w swojej sztuce przede wszystkim wątki egzystencjalne. Jego prace są wynikiem namysłu nad kondycją człowieka, jego etycznością. Artystę interesuje też status dzieła sztuki, które jest niedefiniowalne i niezbywalne. Próba zrozumienia obrazu i uchwycenia jego sensu jest stałym punktem odniesienia dla jego rozważań o świecie.

Łukasz Głowacki (ur. 1964) studiował na Wydziale Malarstwa i Grafiki Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku, uzyskał dyplom w pracowni prof. Kazimierza Ostrowskiego i prof. Hugona Lasockiego. Zajmuje się malarstwem, sztuką performance, tworzy także obiekty i instalacje. W 2000 roku otrzymał wyróżnienie honorowe na Wschodnim Salonie Sztuki w Lublinie. Brał udział w licznych wystawach zbiorowych i wielokrotnie wystawiał indywidualnie.

/strong