Szkoła Sztuki Performance

Szkoła Sztuki Performance we Lwowie 2016

Szkoła Sztuki Performance to nieodłączna część festiwalu Dni Sztuki Performance we Lwowie (6-10.09.2016). W 2016 roku w ramach Szkoły Sztuki Performance uczestnicy mieli okazję zapoznać się z podstawowymi pojęciami sztuki performance oraz zaprezentować własne umiejętności. Na naukę składały się  trzy cykle warsztatów prowadzonych przez performera z Wielkiej Brytanii, Denysa Blackera, polskiego artystę Waldemara Tatarczuka oraz fakultatywne zajęcia z czołowym przedstawicielem sztuki performance w Polsce – Januszem Bałdygą. Warsztatom towarzyszyły wykłady i prezentacje projektów Janusza Bałdygi,  Katarzyny Kozyry,  Marity Bullmann i Jiri’ego Suruvki.

Celem Szkoły Sztuki Performance jest stworzenie nowej generacji ukraińskich performerów. Dla młodych ukraińskich artystów to często jedyna szansa, by za darmo uczyć się sztuki performance od doświadczonych i uznanych twórców z całego świata. Każdego roku do szkoły zapisuje się ponad 50 uczniów z różnych miast Ukrainy i Polski. Festiwal Dni Sztuki Performance powstał w 2006 roku z inicjatywy Polskiego Instytutu w Kijowie, zaś w roku 2008 przeniósł się do Lwowa, gdzie organizowany jest przez Lwowski Instytut Sztuki Współczesnej oraz Stowarzyszenie Sztuki Dzyga.

Partnerzy festiwalu:

Artistic Council DIALOGUE, Nurt Art Association, The Lviv Palace of Arts, Embassy of Israel to Ukraine, Goethe Institute in Kiev, Czech Centre in KievСulture.pl, Galeria Labirynt, Fundacja Sztuki Performance, Instytut Książki, NGO Virmenska 35, Fundation «TransKultura», Lviv City Council