Sztuka na talerzu

Sztuka na talerzu

W ramach projektu „Sztuka na talerzu”  odbędą się warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz wystawa edukacyjna „Muzeum w drodze # 6” autorstwa Janusza Byszewskiego, czynna od 18.11 do 8.12.2013. Jak mówi sam Byszewski: „Nie będę palił muzeów. Zakładam własne! Nazywa się: Muzeum w drodze! Muzeum w drodze nie zadaje Państwu pytania ile razy Pani/Pan byliście w muzeum? Pyta o to, ile razy muzeum było u Państwa?”.

Zaproszenie do udziału w projekcie skierowane jest do mieszkańców Dzielnicy Wieniawa oraz grup z przedszkoli i szkół znajdujących się na terenie dzielnicy. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Muzeum w drodze składa się z 21 interaktywnych sytuacji/obiektów zachęcających do rozmowy o problemach kultury/sztuki aktualnej. Stanowiska są tak zaprojektowane, by przy każdym z nich można było usiąść i zrealizować instrukcję. Są więc stanowiska dla jednej osoby (sprzyjające refleksji), dla dwóch (zachęcające do dialogu i wymiany) i dla większej grupy (inspirujące dyskusję). Muzeum w drodze projektuje sytuacje twórcze sprzyjające autorefleksji, rozmowie, interakcji, zadawaniu pytań, wymianie, indywidualnej kreacji przy pomocy języków i strategii sztuki współczesnej. Galeria Labirynt chce po raz kolejny zaznaczyć swoją obecność na Wieniawie, tym razem zapraszając jej mieszkańców do bezpośredniej interakcji ze sztuką współczesną. Akcje realizowane przez zaproszonych artystów (Monikę Drożyńską, Agatę Borową oraz Czytelnię Dramatu) w przestrzeni Galerii proponują zmianę pozycji odbiorców i nową ich rolę jako partnerów w dialogu ze sztuką. We wszystkich propozycjach skierowanych do publiczności istotny będzie element uczestnictwa, współdziałania i aktywności. Liczy się też dobra zabawa, radość i pozytywna energia.

MUZEUM W DRODZE #6
Godziny zwiedzania:
grupy zorganizowane (minimum 5 osób): wt. – pt., godz. 9.00; 10.00; 11.00 (zapisy: edu@labirynt.com)
zwiedzanie indywidualne: wt. – niedz., w godz. 12.00-19.00

WARSZTATY
4.12 / środa / godz. 18.00 – Agata Borowa Kalendarz / warsztaty dla osób dorosłych
1 i 8.12 / niedziele / godz.12.00 – Anna Szary Sztuka na talerzu / warsztaty rodzinne
7.12 / sobota / godz.12.00 – Czytelnia Dramatu / czytanie dramatu wspólnie z mieszkańcami Dzielnicy Wieniawa
Zapisy na warsztaty: edu@labirynt.com / tel. 81 466 59 20

Projekt realizowany jest w ramach programu „Dzielnice Kultury – Program Rozwoju Kultury w Dzielnicach Lublina”
Organizatorzy projektu: Warsztaty Kultury w Lublinie oraz Galeria Labirynt

Warsztaty Kultury
Galeria Labirynt