slyder-nieuzytkowa

Sztuka (nie)użytkowa | wystawa w Galerii Edu

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną wystawa nieczynna do odwołania.

Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5

Wystawa czynna od 8.02.2020 do 30.04.2020 (wt.-niedz., godz. 12.00-19.00)

Wstęp: 2 zł (bilet normalny), 1 zł (bilet ulgowy)

Kuratorki: Emilia Lipa, Agata Sztorc

W wystawie udział biorą: Mariusz Drzewiński, Barbara Gryka, Piotr Korol, Tomasz Malec, Tomasz Matuszak, Sławomir Toman, Jan Ziemski

Prace ze zbiorów Galerii Labirynt i Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych

Przedmioty codziennego użytku łatwo poznać, nazwać i określić do czego służą i jak się z nich korzysta. Na miękkiej kanapie możemy odpocząć, kubka używamy do zaparzania gorących napojów, a ciepły kaloryfer ogrzewa nas w zimowe wieczory. Czasami znajomy kształt danego obiektu sprawia, że możemy mylnie ocenić jego funkcję. Albo odwrotnie – wydaje nam się, że jakiś osobliwy przedmiot jest bezużyteczny, a okazuje się czymś bardzo przydatnym w codziennym życiu.

Wystawa edukacyjna Sztuka (nie)użytkowa prezentuje zbiór prac, które nawiązują do przedmiotów o funkcji wyłącznie dekoracyjnej, jak porcelanowa figurka oraz pełniących określoną rolę, jak na przykład kaloryfer, posadzka czy drzwi.

Dzieła sztuki okazują się być pełne rozmaitych znaczeń, których w ogóle się nie spodziewaliśmy! Po raz kolejny sztuka nas zadziwia i nieco zwodzi, a tym samym udowadnia, że wygląd to nie wszystko!

Wystawie towarzyszy program edukacyjny. Szczegóły: http://labirynt.com/kategoria/aktualnosci/dla_dzieci/