Sztuka szuka malucha | warsztaty z Sarah Evelyn Marsh

Dziękujemy za zgłoszenia i informujemy, że lista uczestników i uczestniczek warsztatów została zamknięta.

_______________________________

Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Sarah Evelyn Marsh to pochodząca z Wielkiej Brytanii artystka mieszkająca w Polsce. W swoich pracach eksperymentuje z użyciem sensorycznych materiałów i faktur. Tworzy z nich obiekty, które można dotykać, swobodnie eksplorować i przekształcać, tworząc pewnego rodzaju kreatywny język dla osób zaangażowanych w ich aranżację.

Uczestnicy i uczestniczki warsztatów prowadzonych przez Marsh będą rysować, ruszać się i tworzyć! Artystka zaprasza do wejścia w dzieło sztuki i do doświadczenia przestrzennych linii rękami, stopami oraz skórą. Obiekty można poruszyć, zmienić ich formę i kształt. Fotografie umieszczone na ścianach posłużyć mogą jako inspiracje do wykonania własnych form. Co Ty potrafisz z nich stworzyć?

Teraz można już się nieco oddalić i zacząć rysować, podążając grafitem ołówka po kartce za kształtem rzeźb. Stawiając kreski, należy poruszać się, słuchając dźwięków muzyki. Skrawki papieru oraz naklejki pomogą naszej pracy wyjść poza dwa wymiary. Przekształcając płaskie bazgroły w trójwymiarowe struktury, można obserwować, jak nasz rysunek rośnie!

Na końcu znów można zbliżyć się do rzeźb, aby zmienić układ kompozycji.

Potrzebne materiały zapewnia Galeria Labirynt. Warsztaty trwają ok. 60 minut. Udział jest bezpłatny.

Warsztaty będą tłumaczone z jęz. angielskiego na jęz. polski.

ZAPISY: tel. 466 59 20 wewn. 32 / edu@labirynt.com (imię, nazwisko, wiek dziecka; w tytule e-maila prosimy wpisać datę i nazwę warsztatów). Warunkiem udziału jest otrzymanie maila zwrotnego od organizatora, potwierdzającego rezerwację (dot. zapisów drogą mailową). Zgłoszenia przyjmujemy do godz. 16.00 dnia poprzedzającego warsztaty lub do wyczerpania miejsc.

______________

Wydarzenie realizowane w ramach programu „Lato w mieście”.

______________

Fot. Wojciech Pacewicz