Tajniki animacji - warsztaty z filmu animowanego z Anną Chabros

Tajniki animacji

Warsztaty z cyklu „Tajniki animacji” prowadzi Anna Chabros-Piłat. Artystka zabiera dzieci w niezwykłą podróż do świata filmu animowanego, w którym – jak wiadomo – wszystko jest możliwe. Uczestnicy zajęć uczą się „ożywiać” przedmioty, poznają różne techniki animacji poklatkowej, przygotowują scenariusze filmowe oraz tworzą krótkie sekwencje w technice plastelinowej. Każde zajęcia poświęcone są osobnej miniaturze filmowej. Cykl warsztatów zakończy się premierowym pokazem filmu, który powstanie z połączenia miniatur, stworzonych podczas poszczególnych zajęć. Warsztaty z filmu animowanego uczą kreatywności, cierpliwości i pracy w grupie, rozwijają zdolności manualne, a przede wszystkim mogą stać są wspaniałą przygodą i wstępem do przyszłej, samodzielnej pracy twórczej.

Warsztaty odbywają się w każdy wtorek w godz. 17.30 -19.00. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 8 do 13 lat. Opłata za udział w warsztatach – 30 zł za jeden miesiąc. Grupa jest otwarta – w każdej chwili mogą do niej dołączyć nowe osoby. Na warsztaty obowiązują zapisy: edu@labirynt.com / tel. 466 59 20 wew. 27.

Anna Chabros-Piłat – autorka krótkometrażowych filmów animowanych, laureatka nagrody „Żurawie – Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne” 2013 w kategorii „Obraz”.