Grafika. Białe tło, na środku czarne i szare napisy "tam gdzie teraz" w języku polskim, angielskim, rosyjskim, ukraińskim i białoruskim

Tam gdzie teraz, czyli stypendyści i stypendystki Gaude Polonia w Labiryncie

Zobacz prace zagranicznych artystów w Galerii Labirynt! W sobotę 18 lipca odbędzie się otwarcie wystawy „Tam gdzie teraz”.

Tam gdzie teraz to już piąta wystawa prezentująca prace powstałe w trakcie pobytu rezydencyjnego w Polsce wybranych stypendystów i stypendystek programu Gaude Polonia. W tegorocznej odsłonie zaprezentują się zarówno znani twórcy i twórczynie, którzy pomimo młodego wieku brali/ły już udział w ważnych międzynarodowych wydarzeniach artystycznych, jak również niedawni absolwenci i absolwentki szkół artystycznych. Artystom i artystkom nie narzucono żadnych ograniczeń tematycznych czy formalnych, dzięki czemu wystawa stanowi przegląd różnorodnych postaw artystycznych. Prezentowane dzieła to w większości nowe realizacje powstałe w tym roku, podczas pobytu w Polsce – prace wideo, instalacje, obiekty, fotografie, performanse. Wystawa ma charakter work in progress, gdyż jej celem jest prezentacja efektów ciągle jeszcze trwających rezydencji. Większość prac będzie pokazywana po raz pierwszy na wystawie w Galerii Labirynt.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Artyści i artystki:

Piotr Armianovski
Yehor Antsyhin
Yuriy Biley
Tomas Hazslinszky
Tatsiana Karpachova
Anton Karyuk
Katya Libkind
Maxim Shumilin
Oleksiy Zaitsev
Anna Zvyagintseva
Sviatlana Stankevich

Tam gdzie teraz
Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Otwarcie 18.07.2020 (sobota), godz. 18.00 na żywo oraz online
Otwarcie – wstęp wolny
Wystawa czynna do 14.08.2020 (wt.–niedz., godz.12.00–19.00)
Bilety:
https://labirynt.com/bilety/
Kuratorzy: Waldemar Tatarczuk, Anna Karpenko
Wernisaż tłumaczony na PJM (Ewelina Lachowska) i język angielski (Krystian Kamiński)