84695496_2604297189802376_3256095203374661632_o

The EYE of TIME + Piołun/ ZUOL – koncert

The eye of time (Caen, Francja) + PIOLUN / ZUOL (Lbn) + filmy
wstęp: 15 zł

Przed koncertami (od 19.30) ->> mocne filmy z protestów na świecie
video: @Shot by NOISE
——————————————————————
THE EYE OF TIME
[Electronic / Dark / Modern Classic / Ambient / Industrial / Post-rock]
Francja, Denovali Records
ex- Aussitôt Mort i Sugartown Cabaret

THE EYE OF TIME jest solowym projektem francuskiego muzyka Marca Euvrie, którego artystyczna droga (niezależnie od klasycznego wykształcenia) zawsze była silnie związana z francuską sceną DIY punk i hardcore (Karysun, Aussitôt Mort, Sugartown Cabaret).

Nagrany w 2012 album „The Eye Of Time” jest próbą spojrzenia w przyszłość, która artyście jawi się w ciemnych barwach. Odrzucenie Natury jako środowiska do egzystencji i chaos medialny przybierają w muzyce Marca postać zniekształconych soundtracków, udziwnionych motywów zaczerpniętych z muzyki klasycznej, szumów, dronów i loopów. Od tego czasu Marc wydaje swoje płyty w awangardowej wytwórni Denovali records, wspierającej projekty z pogranicza muzyki elektronicznej i eksperymentalnej.

W kolejnym albumie „Acoustic” (2014) Marc skupia się na potrzebie przetrwania, instynkcie popychającym do walki w najtrudniejszych sytuacjach. Głównymi instrumentami na płycie są fortepian i wiolonczela. Muzyczną analizę społeczeństwa przedstawia również album „ANTI” (2015). Muzyka silnie nawiązuje do twórczości m.in. Godspeed You! Black Emperor, Third Eye Foundation, Portishead, Sigur Ros, Debussy czy Neurosis, ale też romantyków, takich jak Fryderyk Chopin, Edward Grieg czy Sergiej Rachmaninow. Ostatnie krążki „MYTH I: A last dance for the things we love” (2016)  i „MYTH II: A Need To Survive” (2018) są koncertową syntezą dotychczasowych dokonań muzyka.

„Staram się zabrać słuchacza do piekła, najgłębiej jak to jest możliwe. Tam nie ma wyboru, pozostaje odbić się od dna i skoczyć w kierunku światła”.
+
PIOŁUN // ZUOL – ambient noise – Lublin
Zakład Utylizacji Odpadów Ludzkich:
https://zuol.bandcamp.com/
PIOŁUN
https://maciejpolynko.bandcamp.com/releases