koncert slyder

The Hevreh Ensemble zagrają w Lublinie!

PATH OF LIGHT (ŚCIEŻKA ŚWIATŁA) | projekt powstał we współpracy Loli Kantor i The Hevreh Ensemble

Ekscytujący i innowacyjny wynik multimedialnej współpracy zostanie zaprezentowany przez The Hevreh Ensemble oraz fotografkę Loli Kantor. Projekt zatytułowany Path of Light łączy w sobie utwory autorstwa członka grupy i kompozytora Jeffa Adlera oraz pokaz prac Loli Kantor.

__________________________________

Za sprawą nowojorskiej grupy The Hevreh Ensemble Galeria Labirynt wypełni się niezwykłą muzyką, która łączy w sobie całe bogactwo dźwięków. Elementy klasyczne, jazzowe i etniczne przeplatają się, dając wyjątkowy efekt muzyczny. Ich koncerty zachwycają publiczność w Stanach Zjednoczonych i Europie.

Grupa The Hevreh Ensemble została założona w 2004 r. Tworzą ją:

Jeff Adler – kompozytor; klarnet basowy, indiański flet, perkusja;
Judith Dansker – obój, obój miłosny, rożek angielski, indiański flet;
Laurien Friedman – klarnet, indiański flet, szofar, perkusja;
Adam Morrison – keyboard.

Twórczość The Hevreh Ensamble inspirowana jest duchowością żydowską. Członkowie i członkinie grupy odwołują się do wartości związanych z tolerancją religijną i etniczną oraz z równowagą w naturze. Koncertowi w Galerii Labirynt towarzyszył będzie pokaz fotografii z książki Loli Kantor:  Beyond the Forest – Jewish Presence in Eastern Europe 2004-2012. Utwory The Hevreh Ensamble podkreślają uniwersalny charakter wielkich wyzwań i wstrząsających wydarzeń, których doświadczały i nadal doświadczają społeczności w wielu kulturach.

Loli Kantor jest amerykańsko-izraelską fotografką, której twórczość koncentruje się na pamięci własnej, zbiorowej i kulturowej. W 2004 r. artystka, będąca córką polskich Żydów ocalałych z Holokaustu (jej matka pochodzi z Bochni, a ojciec z Częstochowy), podjęła temat żydowskiej obecności oraz jej braku w Europie Wschodniej. Prace Kantor były wielokrotnie nagradzane i znajdują się w kolekcjach m.in.: Muzeum Sztuk Pięknych w Houston, Muzeum Narodowego we Lwowie, Harry Ransom Center zlokalizowanego w University of Texas w Austin oraz w Muzeum Fotografii w Chinach.

30.06.2018 (sobota), godz. 19.00
Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Bilety: 40 zł; dostępne w księgarni Galerii Labirynt (wt.-niedz., godz. 12.00-19.00)

__________________________________

www.hevrehensemble.com

www.lolikantor.com