The Issue

„The Issue” – Jae Ho Youn & Sergio Millan

Artyści ożywią przestrzeń galerii przy Grodzkiej 3 za pomocą światła i dźwięku. Jae Ho Youn (Korea Płd.) & Sergio Millan (Hiszpania) eksperymentują z techniką DMX (Digital MultipleX), manipulowaną przez specjalne oprogramowanie komputerowe, które kontroluje zarówno światło jak i dźwięk. W efekcie, w galerii powstanie samoistna, żywa instalacja audiowizualna.

Jae Ho Youn pochodzi z Korei Południowej, ale – jak sam mówi – nie jada psów. Obecnie mieszka w Europie, do tej pory rezydował w 7 miastach w 3 różnych krajach. Pomimo azjatyckich korzeni, wierzy, że może stać się Słowianinem. Aktualnie mieszka w Warszawie, gdzie wynajmuje studio w pięknym, przedkomunistycznym budynku. Jae Ho pisze programy komputerowe generujące i modulujące surowe, „ciężkie” dźwięki, które artysta łączy z breakbeat’em, noise’m, wykorzystuje brzmienia o niskiej częstotliwości, a nawet przypadkowe dźwięki cyfrowych usterek… Proces tworzenia muzyki zasadniczo opiera się na eksperymentach z „mikroskalą podziału”/ (re)aranżacją czasu muzycznego – nie tylko jego struktury rytmicznej, ale również ogólnego teksturowania dźwięków. Jednak jego głównym zainteresowaniem muzycznym jest percepcja dźwiękowych kompozycji przez skórę i inne ludzkie organy, w związku z czym, wręcz obsesyjnie, upiera się przy graniu bardzo głośno z mnóstwem niskich tonów…

Sergio Millán mieszka w Madrycie, gdzie pracuje jako grafik. Jest programistą – samoukiem, głównym polem jego działań są ruchome obrazy oraz dźwięk. Szczególnie interesuje się sztuką cyfrową („computer art”). Skupia się na idei rozwijania systemów samoistnie wytwarzających dźwięki i obrazy, bez potrzeby ingerencji człowieka. Jego głównym celem jest maksymalne ograniczenie ludzkiego czynnika w procesie tworzenia i doprowadzenie „computer art” do granic realności.

Otwarcie: 15.11.2013 (piątek), godz. 19.00, ul. Grodzka 3
Wystawa czynna do 08.12.2013 (wt. – niedz., godz. 12.00 – 18.00, wstęp wolny)