videonews

VideoNews 2017

Zapraszamy na czwartą edycję ogólnopolskiego przeglądu sztuki wideo studentek i studentów uczelni artystycznych. Projekt ma na celu nie tylko prezentację sztuki wideo artystów młodego pokolenia, lecz także umożliwienie twórcom konfrontacji własnych poszukiwań z obszaru sztuki z rówieśnikami z innych uczelni.
Wstęp wolny

7 grudnia (czwartek), godz. 17.00

PROGRAM I / godz. 17.00
Pracownia Filmu Krytycznego (Karolina Breguła), AS Szczecin – Klaudia Łukaszczyk, Zuzanna Piontke, Michał Saroma, Jakub Siedlecki, kolektyw Dyletantki: Patrycja Kuracińska, Monika Grażyna Olszewska
Dyskusja z udziałem studentów, prowadzenie: Jakub Majmurek

PROGRAM II / godz. 19.00
Aleksandra Dyja (ASP Kraków), Jana Baczyńska (AS Szczecin), Ada Rączka (Staatliche Hochschule für Bildende Künste Frankfurt Nad Menem), Natalia Zalewska (ASP Gdańsk), Anna Shimomura (ASP Warszawa), Agata Lankamer (ASP Wrocław), Katarzyna Dębska (University of the Arts London/Central Saint Martins), Aleksander Sovtysik (ASP Kraków), Justyna Mieleszko (ASP Warszawa)
Dyskusja z udziałem studentów, prowadzenie: Jakub Majmurek

8 grudnia (piątek), godz. 17.00

PROGRAM III / godz. 17.00
Pracownia Sztuki w Przestrzeni Społecznej (Rafał Jakubowicz, Katarzyna Czarnota), UAP – Maria Dutkiewicz, Tomek Pawłowski, Paulina Piórkowska, Aleksandra Polerowicz, Natalia Raczkowska
Dyskusja z udziałem studentów, prowadzenie: Jakub Majmurek

PROGRAM IV / godz. 19.00
Horacy Muszyński (AS Szczecin), Marta Baron (WS UP Kraków), Martyna Hadyńska (UAP), Svetlana Kohutnytska (ASP Kraków), Maryna Sakowska (UAP), Tomasz Korczyk (WA UMCS Lublin), Marcin Łaszczewski (AS Szczecin), Marta Krześlak (ASP Łódź), Dominika Święcicka (UAP), Kamil Olszówka (ASP Gdańsk), Jagoda Wójtowicz (ASP Kraków)
Dyskusja z udziałem studentów, prowadzenie: Jakub Majmurek

9 grudnia (sobota), godz. 16.00

PROGRAM V / godz. 16.00
Pracownia Działań Przestrzennych (Mirosław Bałka, as. Zuza Golińska), ASP Warszawa – Svitlana Bezkorovaina, Tymoteusz Bryndal, Janis Eckhardt, Arman Galstyan, Barbara Gryka, Willam Jones, Mateusz Kowalczyk, Jagoda Kwiatkowska,  Piotr Marzec, Anna Shimomura, Oliwia Thomas
Dyskusja z udziałem studentów, prowadzenie: Jakub Majmurek

PROGRAM VI / godz. 18.00
Hanna Kaszewska (AS Szczecin), Jan Baszak (AS Szczecin), Agata Rucińska (ASP Warszawa), Katarzyna Pomorska (ASP Łódź), Hanna Kur (ASP Gdańsk), Patrycja Cichosz (ASP Gdańsk), Ieva Grigelionyte (Iceland Academy of Arts), Mateusz Kozłowski (ASP Gdańsk), Eliza Gawrjołek (ASP Łódź), Michał Jaszkowski (UAP), Katarzyna Wołczyńska (WA UMCS Lublin)
Dyskusja z udziałem studentów, prowadzenie: Jakub Majmurek
Podsumowanie

 

Strona projektu VideoNews