Warsztaty animacji dla dzieci. Zajęcia prowadzi Anna Chabros-Piłat.

Tajniki animacji

„Animacja to inaczej ożywianie przedmiotów, lalek, rysunków, a także ludzi za pomocą zdjęć, które po połączeniu ze sobą tworzą film, na którym wszystkie przedmioty same się poruszają”. – Anna Chabros-Piłat

Nowy cykl zajęć dla najmłodszych poprowadzi Anna Chabros-Piłat. Artystka zabierze dzieci w niezwykłą podróż do świata filmu animowanego, w którym – jak wiadomo – wszystko jest możliwe. Uczestnicy zajęć nauczą się „ożywiać” przedmioty, poznają różne techniki animacji poklatkowej, przygotują scenariusze filmowe oraz stworzą krótkie sekwencje w technice plastelinowej. Każde zajęcia poświęcone będą osobnej miniaturze filmowej. Cykl warsztatów zakończy się premierowym pokazem filmu, który powstanie z połączenia miniatur, stworzonych podczas zajęć. Warsztaty z filmu animowanego uczą kreatywności, cierpliwości i pracy w grupie, rozwijają zdolności manualne, a przede wszystkim mogą stać są wspaniałą przygodą i wstępem do przyszłej, samodzielnej pracy twórczej.

Warsztaty będą się odbywały w każdy wtorek w godz. 17.30 -19.00. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 8 do 13 lat. Opłata za udział w warsztatach – 30 zł za jeden miesiąc. Grupa jest otwarta – w każdej chwili mogą do niej dołączyć nowe osoby. Na warsztaty obowiązują zapisy: edu@labirynt.com / tel. 466 59 20 wew. 27.

Anna Chabros-Piłat – autorka krótkometrażowych filmów animowanych, laureatka nagrody „Żurawie – Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne” 2013 w kategorii „Obraz”.