18-9-2021 - 18-9-2021

Galeria Labirynt

O wydarzeniu

Książka „From Poland with Love. Listy do Haralda Szeemanna” jest owocem niezwykłej korespondencji Andy Rottenberg pisanej do legendarnego kuratora, którego wystawy okazywały się przełomowe. Listy polskiej kuratorki i krytyczki, poruszają wiele uniwersalnych tematów dotyczących sztuki, jednocześnie osobista i przystępna forma ułatwia ich odbiór.

 

Jak przyznaje we wstępie autorka, w pewnym momencie zauważyła, że jej „prywatne” książki cieszą się bez porównania większym zainteresowaniem od tysięcy stron jej naukowych tekstów. Zaczęła szukać zatem odpowiedniej formy. Wybór padł na listy, a fakt, że ich adresatem była tak fascynująca postać, jak Harald Szeemann sprawił, że każdy z nich stanowił odrębne wyzwanie.

„Pisanie listów do osób nieżyjących jest szczególną formą retoryki, na tyle pojemną, że pozwala zarówno na zadawanie pytań, jak i wygłaszanie sądów polemicznych; może być jednocześnie esejem i wyznaniem, poważnym wykładem i lekkim żartem. Swobodny język takiej wypowiedzi wyzwala ją z ciasnych ram naukowości, dzięki czemu komunikowanie poglądów i dzielenie się wiedzą nabierają cech intymnej opowieści, okraszanej czasem opowiadaniem anegdot, które nie mieszczą się w formule artykułu naukowego ani nawet eseju.” – pisze Anda Rottenberg.

 


__________

Spotkanie autorskie [PJM]:
Kiedy: 18.09.2021 r., godz. 17:00
Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
Dostępność: Wydarzenie odbędzie się na parterze. W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć wózek oraz nauszniki wyciszające na czas pobytu w Galerii. W sali, w której odbędzie się wydarzenie, jest zainstalowana pętla indukcyjna. Spotkanie tłumaczone na PJM, tłumaczenie: Ewelina Lachowska, Łukasz Grzesiuk
Wstęp: wolny

Podczas wydarzenia będzie możliwość kupienia książek Andy Rottenberg w obniżonych cenach: „From Poland with Love. Listy do Haralda Szeemanna” – 50 zł, „Sztuka w Polsce 1945–2005” – 100 zł (płatność tylko gotówką).

Cennik

Język

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup