slyder-migaj

Wymigajmy się od faszyzmu

Warsztaty polskiego języka migowego.

Przekraczamy granice sztuki, bariery komunikacyjne i ograniczenia myślowe. Wszystkich zdeklarowanych przeciwko nietolerancji i braku krytycznego myślenia
zapraszamy na serię spotkań pod hasłem „przeciwko faszyzmowi”. Proponujemy wspólne spędzenie czasu z osobami kreatywnymi, otwartymi i pełnymi energii.

Zapraszamy na warsztat z podstaw języka migowego „Wymigajmy się od faszyzmu”. Ideą warsztatów jest przede wszystkim poznanie podstawowych znaków języka migowego umożliwiających nawiązanie kontaktu z Głuchymi. Opowiemy o zasadach komunikacji z Głuchymi, poznamy elementy Kultury Głuchych. Będzie szansa nauczenia się znaków polskiego języka migowego takich jak: wolność, równość, demokracja, tolerancja oraz wielu innych.

Zajęcia poprowadzi Ewelina Lachowska, tłumaczka polskiego języka migowego. Prowadzi warsztaty z podstaw komunikacji z Głuchymi i umiejętności porozumiewania się językiem migowym. Współpracuje z Fundacją Likejon oferującą tłumaczenia on-line, realizacją projektów mających na celu zwiększenie dostępności rożnych obszarów dla osób Głuchych. W swoim dorobku ma tłumaczenia na konferencjach, galach, warsztatach i wernisażach. Od kilku lat tłumaczy wydarzenia organizowane przez Fundację Sztukmistrzów, współpracuje m.in. z Galerią Labirynt, Centrum Spotkania Kultur, Urzędem Miasta.

Warsztaty są przeznaczone dla młodzieży i osób dorosłych.

Zajęcia są odpłatne; bilet: 5 zł/osoba, Galeria zapewnia potrzebne materiały.
Czas trwania: ok. 90 min

ZAPISY: tel. 466 59 20 wewn. 32 / edu@labirynt.com (imię, nazwisko; w tytule e-maila prosimy wpisać datę i nazwę warsztatów). Warunkiem udziału jest otrzymanie maila zwrotnego od organizatora, potwierdzającego rezerwację (dot. zapisów drogą mailową). Zgłoszenia przyjmujemy do godz. 16.00 dnia poprzedzającego warsztaty lub do wyczerpania miejsc.