slyder-zbiorka

Zbiórka dla uchodźców na greckiej wyspie Lesbos | Fundacja The Hope Project Polska

Miejsce zbiórki:
Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) od  wt.- ndz. w godz. 12.00-19.00.

Fundacja The Hope Project Polska od ponad 3 lat wspiera uchodźców poprzez: swoją obecność bezpośrednio na Lesbos (m.in. poprzez obserwację morza, wsparcie przy przypłynięciach, wolontariat w magazynach z odzieżą, zakup najpotrzebniejszych materiałów), wysyłkę pomocy humanitarnej – rzeczy trafiają bezpośrednio do magazynu, z którego następnego dnia są dystrybuowane do potrzebujących.

ZBIERAMY:

GOTÓWKĘ NA TRANSPORT (transport rzeczy do magazynu w Warszawie, skąd wyjadą bezpośrednio na grecką wyspę Lesbos, do The Hope Project).

Wsparcie finansowe – bezpośrednio na konto
Fundacja The Hope Project Polska
Nr konta: PL 79 1090 2590 0000 0001 4227 3713
Santander Bank Polska S.A.

lub link

WSPARCIE RZECZOWE:

PRZYBORY SZKOLNE (aby wyposażyć nowo powstającą szkołę w obozie Moria stworzoną przez uchodźców dla uchodźców).

UBRANIA NOWE I UŻYWANE (bluzy, spodnie, podkoszulki, skarpety, obuwie – w tym klapki/„japonki”, czapki, rękawiczki, kapelusze, nakrycia głowy od słońca, szaliki, chusty, płaszcze przeciwdeszczowe, poncza, bielizna)

Prosimy, aby wszystkie przekazywane rzeczy były w dobrym stanie tj., aby były niezniszczone i czyste.

ŚRODKI HIGIENICZNE I KOSMETYKI (mydła, szampony, kremy – także te z filtrami, pasty i szczoteczki do zębów, jednorazowe maszynki do golenia, podpaski – nie tampony, pieluchy, chusteczki – suche i nawilżane, środki na komary)

POZOSTAŁE (prześcieradła, śpiwory, ręczniki, zabawki, wózki dziecięce, moskitiery, żywność – konserwy, kawa, herbata itp; telefony komórkowe – kluczowa jest możliwość instalacji WhatsApp)

Więcej informacji