zielone 1

Zielone kieszenie | ogrody kieszonkowe – warsztaty w PJM

Zielone kieszenie. Niezbędnik dobrych praktyk w przestrzeni to projekt, który jest odpowiedzią na deficyt przyjaznych miejsc w naszym najbliższym otoczeniu. Podczas cyklu spotkań będzie można się zapoznać z ideą pocket parks, czyli parków kieszonkowych; będziemy spacerować, eksplorować, eksperymentować, prototypować, rysować, by finalnie zaprojektować „zieloną kieszeń”.

Czym są parki kieszonkowe? To nieduże obszary zielone w miejscach nieoczywistych np. w przesmyku pomiędzy blokami, na trawniku koło parkingu, w miejscach po wyburzonych obiektach, nierzadko bez większych i kosztownych przekształceń terenu.

Spotkanie, które odbędzie się 28.09, będzie łączyć teorię z praktyką. Uczestnicy i uczestniczki warsztatów dowiedzą się, gdzie ma swoje źródło idea parków kieszonkowych i czemu ona służy, oraz wykonają swoje własne zielone minikieszenie. Zajęcia są przeznaczone dla osób od 15 roku życia. Warsztaty potrwają ok. 120 minut i będą tłumaczone na polski język migowy.

ZAPISY: rafal.lis@labirynt.com (imię, nazwisko; w tytule e-maila prosimy wpisać datę i nazwę warsztatów). Warunkiem udziału jest otrzymanie maila zwrotnego od organizatora, potwierdzającego rezerwację. Zgłoszenia przyjmujemy do godz. 16.00 dnia poprzedzającego warsztaty lub do wyczerpania miejsc.

Prowadzenie: Magdalena Zaworska, architekt krajobrazu
Partner: Galeria Labirynt w Lublinie
Projekt realizowany w ramach Stypendium z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

___________________

Warsztaty realizowane w ramach 6. Warszawskiego Festiwalu Kultury Bez Barier

logo mozesz

___________________

 

zielone4