slyder-ziny(1)

Ziny przeciwko faszyzmowi

Galeria Labirynt przekracza granice sztuki, bariery komunikacyjne i ograniczenia myślowe. Wszystkich zdeklarowanych przeciwko nietolerancji i braku krytycznego myślenia zapraszamy na serię spotkań pod hasłem „przeciwko faszyzmowi”. Proponujemy wspólne spędzenie czasu z osobami kreatywnymi, otwartymi i pełnymi energii.

W czasach nasilającej się propagandy, teorii spiskowych, fake news i prywatnych mediów potrzebujemy zinów. Zinem (skrót od angielskiego magazine) jest amatorskie niskonakładowe wydanie na dowolny temat.

Otwartość formy podburza granicę naszych wyobrażeń o tym, w jaki sposób możemy przekazywać idee czytelnikowi. Tworząc zin wchodzimy w sytuację, kiedy wszelkiego rodzaju ograniczenia mogą być wykorzystane jako atut, co znacząco wpływa na wynik końcowy naszej pracy nad wydaniem.

Jak turyści, porywani w egzotycznych krajach, nie wiedzą, co się z nimi stanie, zanim nie zostaną porwani, tak samo uczestnictwo w pracy nad zinem może być przygodą, o czym przekonają się uczestnicy i uczestniczki warsztatów.

Podczas warsztatów uczestnicy i uczestniczki zapoznają się z zasadami funkcjonowania redakcji i wspólnie stworzą zin, zainspirowany wystawą Trzy plagi. Niezależnie od poziomu umiejętności zapraszamy zarówno osoby, które piszą, rysują, fotografują etc., jak i te, które tego nie robią.

Jeżeli potrzebujesz czegoś do uczestnictwa w warsztacie, to zapraszamy z własnym sprzętem*.

* Mamy aparaty Instax Mini, którymi można się pobawić, jeżeli przyniesiesz swoje wkłady.

Ivan Davydenko – redaktor naczelny lubelskiego zinu literackiego Magazyn Malkontenty. Współpracował z redakcjami czasopism “Dzielnicówka” i PA.RA. Stypendysta Prezydenta Miasta Lublin. Laureat Nagrody Publiczności konkursu Studenckie Struny 2007 w Żytomierzu.

Zapisy: 81 466 59 20 wewn. 32 / edu@labirynt.com / Zajęcia są odpłatne; bilet: 5 zł/ osoba // Czas trwania warsztatów: 12.00 – 17.00