slyder-opro-pt

Zobacz sztukę w piątek – oprowadzanie dla widzów dorosłych

Oprowadzanie w języku ukraińskim, prowadzenie: Kristina Melnytska

Zobacz sztukę w piątek to nowy cykl skierowany do dorosłych odbiorców. Każdej wystawie prezentowanej w Galerii Labirynt towarzyszyć będą bezpłatne oprowadzania w językach polskim, angielskim, ukraińskim oraz polskim języku migowym.

W czerwcu i lipcu zapraszamy na spotkania towarzyszące interaktywnej wystawie Brzuchomówca i milczące obrazy, która tylko z pozoru przeznaczona jest dla najmłodszych widzów. Ekspozycja stanowi interesujący punkt wyjścia do rozmowy na temat roli odbiorcy w percepcji dzieł sztuki przeznaczonych do bezpośredniej interakcji z widzem.

Do udziału w wystawie zostali zaproszeni polscy artyści i artystki poruszający się w obszarze nowych mediów i działający na styku sztuki i nauki. Eksplorują świat dźwięków poprzez tworzenie muzyki i komponowanie oraz realizują projekty twórcze będące połączeniem wielu dyscyplin. Prezentowane dzieła sztuki stanowią zachętę do bezpośredniego kontaktu, co pozwala odbiorcom uruchomić wiele zmysłów jednocześnie. Prace te grają z percepcją, niespodziewanie wydają odgłosy, kuszą też do poznawania ich za pomocą dotyku. Znajdują się tu obiekty, instalacje, a także dzieła sztuki o charakterze instrumentów oraz rzeźby dźwiękowe.

Ekspozycja jest dostępna dla osób z niepełnosprawnościami wzroku. Materiały w brajlu przygotowało Centrum Adaptacji Materiałów dla Niewidomych KUL.
Artyści i artystki: Magdalena Franczak, Elżbieta Jabłońska, Patryk Lichota i Yuliia Andriichuk, Kacper Mutke i Michał Urbański (Tajny_ projekt), Alicja Panasiewicz i Adam Panasiewicz (grupa naN), Maciej Połynko, Krzysztof Topolski.

Kuratorka: Agata Sztorc