A A A

Мірослав Балка

Мирослав Балка закінчив Академію Образотворчих Мистецтв у Варшаві, де від 2011 року керує Майстернею Просторової Діяльності на факультеті мистецтва медіа. Брав участь у важливих міжнародних виставках, між іншим: Венеційська Бієнале (1990, 2003, 2005, 2013; у 1993 році представляв Польщу), Documenta 9 у Кассель (1992), Бієнале Сіднея (1992, 2006), The Carnegie International в Пітсбург (1995), Бієнале в Сан-Паулу (1998), Бієнале в Ліверпулі (1999), Бієнале в Санта-Фе (2006). У 2009 році реалізував проект How It Is в Turbine Hall, в Тейт Модерн у Лондоні. Його роботи знаходяться у найважливіших музейних колекціях світу, серед яких: Тейт Модерн, Лондон; Van Abbemuseum, Ейндховен; MOCA, Лос-Анджелес; SFMOMA, Сан-Франциско; MOMA, Нью-Йорк та багато інших. Він є членом Академії дер Кюнсте в Берліні. Працює в Отвоцьку і в Варшаві.

Айхман, 2018
звуковий твір, 1:14, З колекції родини Ґуттманн

Творчість Мірослава Балки зосереджена на пам’яті, включаючи також історичну, стані особистості, проблемі власної тілесності та швидкоплинності. Художник займається скульптурою, відео, малюнком, створює інсталяції.
Айхман – це звуковий твір, в якому чоловічий голос по черзі відміняє ім’я німецького військового злочинця. Замість першого складу «Ай» з’являються інші граматичні форми англійською мовою – I, You, She, He, It, We, You, They.. Звук випромінюється в циклі. Адольф Айхман був членом гестапо, нацистом, вбивцею, координатором плану остаточного вирішення єврейського питання. Сьогодні його персона є синонімом знищення та зла. Відміна за особами – це означення виконавця діяльності, тобто вказівка суб’єкта. Змінюючи таким чином прізвище Айхмана, Балка ускладнює справу очевидних суджень і питає особисто кожного і усіх нас разом про відповідальність за те, що відбувається навколо.