GaleriaLabirynt

A A A

Стан речей. Колекція Музею сучасного мистецтва у Варшаві у Галереї Лабіринт у Любліні

15.09—11.11.2018

Заснована у 2009 році колекція Музею сучасного мистецтва у Варшаві містить праці сучасних митців, створені, насамперед, після 1989 року. Метою колекції є висвітлення історії польської трансформації в широкому, глобальному контексті за допомогою творів мистецтва.

Колекція має дискурсивний характер і трактується як голос в дебатах та дослідженнях на тему сучасності. Ґрунтуючись на локальних справах, колекція поєднує праці міжнародних митців, які часто створені на замовлення і відсилають до локальних питань. Водночас, конструювання цієї “збірки речей” відбувається на тлі змін, яких зазнали статус та матеріальність твору мистецтва, відношення між інституціями і публікою, а також і самі функції музею (не тільки склад для зберігання творів мистецтва, але і місце для спільного навчання, поширення інформації та інтердисциплінарного експерименту).

Музей сучасного мистецтва у Варшаві не має постійного приміщення і є на етапі будівництва. Цю ситуацію музей використовує для експонування своєї колекції в різних місцях. Гостювання в Галереї Лабіринт у Любліні надає чудову можливість показати, як праці зі збірки та сформовані довкола них наративи і значення функціонують в новому контексті. Представлені на виставці твори – це здебільшого нові придбання, які публіка побачить вперше.

Роботи Вільгельма Сасналя, групи “Slavs&Tatars”, Кадера Аттіа, Ґюльсюн Карамустафи і Міріам Кан порушують питання постколоніального й пострадянського світу, який завис між традицією та невизначеною сучасністю, що й далі продовжує формуватися. Напруження, що виникають на стику традиції і невиразної сучасності, досконало відображає картина-триптих Ядвіги Савіцької “Кричали, Плакали, Зникли”, темою якої є дедалі більш емоційна, нераціональна та істерична мова суспільних дебатів.

Роботи Кеті Вілкс, Вольфґанґа Тільманса, Лінетт Ядом-Боакьє і Зофії Ридет розповідають про глибокий страх “відносно стану речей” та все більш виразно домінуючий у суспільному житті страх кінця відомого нам світу. В них присутні алюзії на історичні зображення війни, бідності та голоду. Сама назва виставки відсилає до створеної у 2015 році роботи Вольфґанґа Тільманса “The State We Are In” (Стан, в якому ми знаходимось), що стала передвісником “брексіту” та початку дрейфування сучасного світу в керунку непевного майбутнього.

Виставка “Стан речей” являє собою перший у Польщі гостьовий показ колекції Музею сучасного мистецтва у Варшаві і відкриває цикл виставок в інших місцевостях, які планується провести протягом найближчих трьох років, допоки не відбудеться відкриття будинку музею на Площі Дефіляд перед Палацом Культури й Науки.

Митці / мисткині: Кадер Аттіа, Міріам Кан, Ольга Чернишова, Наталі Д’юрберґ, Рут Еван, Кілуанжі Кіа Хенда, Ева Юшкевич, Ґюльсюн Карамустафа, Лешек Кнафлевскі, Сонія Лебер і Девід Чесворт, Лукас Мюллер, Зофія Ридет, Вільгельм Сасналь, Шербан Саву, Ядвіга Савіцька, Slavs and Tatars, Роман Станьчак, Вольфґанґ Тільманс, Кеті Вілкс, Лінетт Ядом-Боакьє

У рамках виставки заплановано низку подій, серед них – покази фільмів Джілл Ґодмілоу і Ваеля Шаукі.

Вибір робот: Йоанна Митковська, Себастьян Чіхоцкі, Вальдемар Татарчук

 

Виставка працює

вівт.-нед. з 12.00 до 19.00


Цей сайт використовує файли cookies. Ознайомтеся з політикою конфіденційності та інформаційним пунктом щодо обробки персональних даних. Якщо ви не змінюєте налаштувань браузера, ви погоджуєтеся на використання файлів cookies.