GaleriaLabirynt

A A A

Назва виставки три чуми була зачерпнута з виданої в 1993 році книги Ришарда Капусціньського “Імперія”. В ній автор застерігає: “Світу загрожують три чуми, три зарази. Перша — це чума націоналізму. Друга — чума расизму. Третя — чума релігійного фундаменталізму. Ці три чуми мають однакову ознаку, спільний знаменник — є ним агресивна, всесильна, тотальна ірраціональність”.

Представлені на виставці роботи стосуються безпосередньо заміщених в цитаті “чум”, або інших небезпек, таких як фашизм, що повертається сьогодні. Усі перелічені проблеми мають складний характер і становлять багату дослідницьку область для багатьох теоретиків та науковців. Однак для зростаючої кількості людей це вже не тільки теорія, а все більш помітна і відчутна загроза повсякденному життю. Перераховані явища посилюються, в більшій чи меншій мірі, не тільки в Польщі та Європі, а й у багатьох інших місцях світу. Такі поняття, як нація, раса та релігія все частіше використовуються популістськими та неофашистськими організаціями. Вони перестають бути лише гаслами, стаючи основою програм політичних партій. Титульні чуми в контексті виставки трактуємо як вихідну точку, в дійсності як одну із численних катастроф, що загрожують світу, спільним знаменником яких є ненависть, нетерпимість і політика пошуку ворога та нестримна експансивність людини. Роботи, які будемо представляти під час виставки, були створені в різний час та в різних контекстах, але всі вони є результатом тривоги, незгоди, критики реальності та людей, які все ще “готові до насильства”.
Виставка, під час якої ми представимо загалом роботи 43 художників та художниць, матиме дві частини. Перша з них, до якої були запрошені вибрані польські художники і художниці, представить твори в цифровій формі: відеофільми, фотографії, анімації та звукові роботи. Друга частина складається з робіт народжених після 4 червня 1989 року студенток / випускниць і студентів / випускників вищих художніх шкіл, відібраних під час відкритого набору. Ці роботи виконані на різних носіях.
Дата відкриття виставки – 1 вересня – не випадкова і пов’язана з 80-річчям початку Другої світової війни. Виставка також підходить під діяльність загальнопольської неофіційної домовленості осіб, установ, громадських рухів, незалежних колективів та окремих активісток, активістів, художниць та художників, які спільно працюють над створенням великої мережі антифашистських та антивоєнних культурних заходів та соціальних акції, пов’язаних з Роком Антифашистським.


Цей сайт використовує файли cookies. Ознайомтеся з політикою конфіденційності та інформаційним пунктом щодо обробки персональних даних. Якщо ви не змінюєте налаштувань браузера, ви погоджуєтеся на використання файлів cookies.