A A A

Павел Альтгамер

Павел Альтгамер навчався в Академії Образотворчих Мистецтв у Варшаві. Мав персональні виставки у Westfälischer Kunstverein, Мюнстер, Німеччина; Фонд Галереї Фоксал, Варшава; Musée National d’Art Moderne, Centre Georges Pompidou, Париж; Fondazione Nicola Trussardi, Мілан; Secession, Відень і New Museum of Contemporary Art, Нью-Йорк. Його роботи були представлені також на кількох важливих групових виставах, зокрема Стамбульське Бієнале (2005); Берлінське Бієнале: Von Mäusen und Menschen/Of Mice and Men (2006); Skulptur Projekte Münster (2007); Gwangju Biennial, Mainbo–10,000 Lives (2010); та Венеційська Бієнале: Il Palazzo Enciclopedico/The Encyclopedic Palace (2013). У 2004 році він отримав Премію Вінсента, яку організував Боннефантенмузей, Маастрихт, Нідерланди. Його роботи знаходяться в колекціях: Ізраїльського музею, музею Тейт в Лондоні, Музею Гуггейхема в Нью-Йорку. Він живе і працює у Варшаві.

06.11.2010 Warszawa. Happening zorganizowany przez Pawla Althamera – jako sprzeciw wobec marszu neonazistow, ktory w swieto niepodleglosci 11 listopada mial przjesc z Placu Zamkowego pod pomnik Dmowskiego. Althamer wraz z grupa kilkudziesieciu osob przebranych w stoje wiezniow obozu koncentracyjnego, wyszlo pochodowi neonazistow na spotkanie.
***Zdjecie moze byc uzyte w prasie lub internecie, gdy sposob jego wykorzystania oraz podpis, nie obraza osob przedstawionych na fotografii. Osoba na zdjeciach zgdadza sie na publikacje jedynie w pozytywnym kontekscie. Osoba na zdjeciach zgadza sie na publikacje tylko w kontekscie opisu dodanego do zdjec przez autora fotografii***
fot. Marcin Kalinski

Марш привидів

Павел Альтгамер – перформер, творець мистецьких акцій, скульптур, відео, інсталяцій. У своїй діяльності та роботах митець питає про стан людини, її тілесність, зв’язок із природою, свідомістю та душевним станом. Альтгамер часто залучає групи людей до своєї мистецької діяльності чи працює у просторі, де він намагається здобути те, що важливо для його користувачів, що пов’язує людей і що є їм спільне . Робота Альтгамера – це відповідь художника на фашистські гасла, жести та агресію членів ОНР під час публічних демонстрацій у Варшаві. Акція Альтгамера відбулася в столиці під час Маршу Незалежності у 2010 році. Художник та група інших осіб організували марш вулицями міста, усі учасники були одягнені у характерні сині смугасті форми, щоб нагадати про жертв Другої світової війни та Голокосту, про жертви насильства та відсутність толерантності. Таким чином митець відреагував на насильство у публічній сфері та пасивність до такого типу поведінки перехожих, які спокійно спостерігали за показом агресії та нетерпимості.