A A A

Anatoly Belov

Sex, мedicated, rock-n-roll
2013
wideo, 10’42”

Kadr z filmu. Trzy młode osoby stoją wśród drzew. Po prawej stronie kobieta w czerwonej bluzce. Po lewej mężczyzna w brązowej kurtce z szalem w zwierzęcy wzór. Na środku mężczyzna ubrany w szarą bluzę opiera się o drzewo.

 

Anatoly Belov jest ukraińskim artystą, który w swoich pracach podejmuje kwestię osamotnienia homoseksualisty w homofobicznym społeczeństwie. Film stanowi opowieść o miłości, ale też o konsekwencjach obnażania kolejnych kulturowych i społecznych uprzedzeń. Główna postać stara się pokazać parze obserwatorów różnorodność relacji międzyludzkich. W trakcie trwania filmu ich początkowe prześmiewcze nastawienie ulega zmianie na bardziej refleksyjne. Tytuł pracy nawiązuje do kultowej piosenki Iana Dury’ego Sex & Drugs & Rock & Roll. Artysta zwraca uwagę na różnice znaczeniowe wynikające z tłumaczenia słowa „drugs”, którym określa się zarówno narkotyki, jak i lekarstwa.

Film dostępny w Internecie: https://vimeo.com/user8271198

Tekst autorski

 

rysunek’

Rysunek. Czarna kreska na białym tle. Całujący się mężczyźni z wiankami z kwiatów na głowach.

 

rysunek’
Rysunek.

rysunek’Rysunek. Mężczyzna w szortach leży na trawie. Rysunek jest wykonany czarną kreską na białym tle.

 

rysunek’Rysunek. Popiersie mężczyzny. Rysunek wykonany jest czarną kreską a białym tle.

 

Anatoly Belov
Urodzony w 1977 r. w Kijowie, gdzie mieszka i pracuje. W 1995 r. ukończył Wydział Malarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Artystycznej im. Tarasa Szewczenki w Kijowie, a w 2004 roku Wydział Drukarski Politechniki Kijowskiej, specjalizując się w projektowaniu książek. Belov prezentował swoje prace m.in. na wystawie indywidualnej In the Darkness w galerii Hudgraf w Kijowie oraz w szeregu pokazów zbiorowych, m.in. w ramach Feminist Queer Festival, Wiedeń, a także w: Pinchuk Art Centre, Kijów; Centrum Kultury Wizualnej, Kijów; Galerii Arsenał, Białystok; MOCAKu, Kraków. W latach 2004–2005 był współzałożycielem grupy R.E.P. (Eksperymentalna Przestrzeń Rewolucyjna).