A A A

ARCHIWUM PROTESTÓW PUBLICZNYCH

Agata Kubis, Marta Bogdańska, Karolina Sobel, Adam Lach, Chris Niedenthal, Wojtek Radwański, Rafał Milach
Wybór zdjęć z demonstracji i protestów środowisk LGBTQ+
2016–2020
Fotografie, 150×100 cm każda

Kolaż zdjęć z protestów. Na wielu z nich są tęczowe elementy takie jak flagi.Kolaż zdjęć z protestów. Na wielu z nich są tęczowe elementy takie jak flagi.

Kolaż zdjęć

Kolaż zdjęć

Kolaż zdjęć

Archiwum działa od 2016 r. Dokumentalny charakter kolekcji jest śladem aktywności społecznej, oddolnych inicjatyw wyrażających sprzeciw wobec decyzji politycznych, łamania zasad demokracji i praw człowieka. Stanowią one ostrzeżenie przed rosnącym populizmem, ksenofobią i szeroko rozumianą dyskryminacją. Archiwum Protestów Publicznych przedłuża także żywotność obrazów, które związane są z konkretnymi wydarzeniami, a których trwanie kończy się np. wraz z publikacją na łamach prasy. Sprofilowana i dedykowana konkretnemu problemowi platforma APP, gromadzi fotografie w jednym, łatwo dostępnym zbiorze, który z czasem stanie się częścią domeny publicznej. Korzystanie z zasobu archiwum będzie otwarte dla wszystkich, którzy identyfikują się z wartościami wyrażonymi poprzez kolekcję.

Sylwia Hejno

ARCHIWUM PROTESTÓW PUBLICZNYCH (AGATA KUBIS, MARTA BOGDAŃSKA, KAROLINA
SOBEL, ADAM LACH, CHRIS NIEDENTHAL, WOJTEK RADWAŃSKI, RAFAŁ MILACH)
Jest otwartą platformą dystrybucji obrazów związanych z napięciami społeczno-politycznymi w Polsce od roku 2016. Dokumentalny charakter kolekcji jest śladem aktywizacji społecznej, oddolnych inicjatyw sprzeciwu wobec decyzji politycznych, łamania zasad demokracji i praw człowieka.