A A A

Maciej Pałka, Maciej Tuora, Jakub Gawron

Lekcja: równość
2018-2020
technika mieszana, 84×69 cm

Strona komiksu ze zdjęciami i rysunkami. Na górze napis "RÓWNOŚĆ"
„Lekcja Równość” to reporterski foto-komiks powstały w ramach cyklu prac nad lubelską gazetą Pa.Ra. Ten zaginiony, niepublikowany wcześniej odcinek, zrobiliśmy w 2018 roku, zaraz po pierwszym Marszu Równości w Lublinie. Uczestnicząc w przejściu ulicami miasta zadawaliśmy uczestnikom kilka pytań. Chcieliśmy oddać to, co działo się w Lublinie podczas tego historycznego wydarzenia oraz to jakie emocje towarzyszyły wtedy mieszkańcom Miasta Inspiracji.

tekst autorski

Maciej Pałka
Autor komiksów, wydawca i redaktor zinów.Od kilkunastu lat jest zaangażowany w rozwój sceny komiksowej w Polsce. Jako autor porusza się w tematyce od komiksu undergroundowego po komiks historyczny. Animator kultury komiksowej. Prowadzi pracownię komiksu w Ośrodku „Brama Grodzka – Teatr NN” w Lublinie.

Maciej Tuora
Absolwent dziennikarstwa. Od 2014 roku prowadzi warsztaty pisania. Od 2016 spotkania literackie. Inspiruje i interesuje się fikcją transgresyjną, minimalistycznym stylem pisania oraz dziennikarstwem Gonzo. Publikował m. in. w „Malkontentach”, „Wydawnictwie j”, „Fabulariach”, „PA.RA”, „Gazecie Wyborczej”, „Akcencie”.

Jakub Gawron
Skończył socjologię, obecnie pracuje w branży lotniczej. Współorganizował dwa Marsze Równości w Rzeszowie. Obecnie monitoruje uchwały anty-LGBT w ramach Atlasu Nienawiści. Brał także udział w pracach nad rezolucją PE potepiającej te strefy. Monitorował także parafie zbierające podpisy pod projektem ustawy „Stop LGBT” zakazującym marszów równości.