05-7-2024 - 11-8-2024

Galeria Labirynt 2

O wystawie

Międzywydziałowe Koło Naukowe Dolina Niesamowitości rozpracowuje motywy popularnej baśni o Jasiu i magicznej fasoli. Młode osoby artystyczne, podobnie jak Jaś często ryzykują, podejmując niepewne decyzje, licząc na łut szczęścia, który pozwoli im zaistnieć w świecie sztuki. W ich interpretacji magiczna fasola to metafora niepewnego przedsięwzięcia, jakim jest kariera artystyczna. Sprzedaż krowy za fasolę naznaczona jest podobnym ryzykiem jak ich wybory życiowe, które mogą być niezrozumiane i krytykowane przez innych, a w nich samych wywołują uczucie miotania się między poczuciem nadziei i beznadziei.

  • Osoby artystyczne: Joanna Bocheńska, Ewa Dąbkowska, Kamila Kamińska, Ludwika Kowalewska, Julita Nastańska, Weronika Nowak, Weronika Nowojska, Patrycja Płóciennik, Angelika Rudak, Katarzyna Sporn, Ten Cza, Kacper Tomaszewski, Agata Włodarczyk
  • Opieka kuratorska: Aleksandra Liput, Monika Rejman

Otwarcie wystawy: 5.07.2024 (piątek), godz. 18:00
Gdzie: Galeria Labirynt 2, ul. Grodzka 3, Lublin
Wystawa czynna do: 11.08.2024 (wt.–niedz., godz. 15.00–19.00)
Dostępność: Wystawa w przestrzeni niedostępnej dla osób z niepełnosprawnością motoryczną. Wystawa jest przyjazna sensorycznie dla osób wrażliwych na bodźce.
Wernisaż tłumaczony na PJM, tłumaczy: Jolanta Gromada. Wernisaż tłumaczony na język ukraiński, tłumaczy: Volodymyr Dyshlevuk.
Wstęp: bezpłatny


Międzywydziałowe Koło Naukowe Dolina Niesamowitości powstało w 2021 roku na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Osoby zrzeszone w Kole Naukowym zgłębiają zagadnienia krążące wokół pojęć takich jak niesamowitość, melancholia czy sentyment. Istotny jest również kontekst społeczny, funkcjonowanie młodych twórczyń i twórców w realiach późnego kapitalizmu i prekariatu. Wynikiem wspólnych badań i dyskusji są wystawy, często o charakterze site-specific, pokazują różne perspektywy i punkty widzenia, tworzące barwny wielogłos. Projekty Koła Naukowego były prezentowane między innymi w Galerii Promocyjnej, Osiedlu Jazdów oraz Galerii Turnus na Wolskiej. Osoby obecnie należące do Koła to studenci oraz absolwenci Wydziału Malarstwa, Grafiki oraz Scenografii. Opiekunką Koła Naukowego jest dr Aleksandra Liput.


Identyfikacja wizualna: Weronika Nowak


"Magiczna fasola”- wystawa Doliny Niesamowitości

Cennik

bezpłatne

Język

polski, ukraiński, PJM

Opieka kuratorska

Aleksandra Liput, Monika Rejman

Audiodeskrypcja

Osoby artystyczne

Joanna Bocheńska, Ewa Dąbkowska, Kamila Kamińska, Ludwika Kowalewska, Julita Nastańska, Weronika Nowak, Weronika Nowojska, Patrycja Płóciennik, Angelika Rudak, Katarzyna Sporn, Ten Cza, Kacper Tomaszewski, Agata Włodarczyk

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup