Galeria Labirynt jest nowoczesną, miejską instytucją kultury, której działania są skoncentrowane wokół sztuki. Istnieje od 1956 roku, gdy funkcjonowała jako Biuro Wystaw Artystycznych.

Regularnie odbywają się u nas wystawy artystów i artystek, których można nazwać klasykami współczesności, jak i twórców i twórczyń dopiero debiutujących. Można także uczestniczyć w szeregu innych wydarzeń: przyjść na spotkanie autorskie o książce, obejrzeć film, wziąć udział w dyskusjach na ważne, bieżące tematy, skorzystać z otwartej czytelni oraz z bogatej oferty warsztatowej.

Galeria nieustanne reaguje na zmieniającą się rzeczywistość artystyczną i społeczną. Wystawy organizowane w Labiryncie wyróżnia aktualność, a także łączenie tego, co lokalne z tym, co uniwersalne. Nasze wydarzenia niejednokrotnie przybierają ogólnopolską czy międzynarodową skalę. Misją Labiryntu jest podążanie za pulsem sztuki najnowszej, dostrzeganie jej najciekawszych zjawisk, a także odkrywanie ważnych kontekstów. Posiadamy również pokaźną kolekcję dzieł sztuki od początków lat 60. XX w., która gości na rozmaitych prezentacjach, a także pełni rolę edukacyjną.

Otwartość i dostępność to cele, do których cały czas dążymy. Marzymy o stworzeniu instytucji bez barier, dlatego chcemy, aby wszystkie osoby czuły się u nas mile widziane – bez względu na macierzysty język, wiek, pochodzenie, stopień sprawności itd. Nasza oferta uwzględnia osoby zza granicy – studentów i studentki, migrantów i migrantki, seniorów i seniorki, dzieci i młodzież, a także potrzeby różnych innych grup, np. osób głuchych, słabowidzących i niewidzących.

Poza główną siedzibą przy ul. Popiełuszki 5, nasze wystawy i wydarzenia odbywają się także w Galerii Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) oraz Labirynt | Plaza (ul. Lipowa 13, wejście od ul. Ofiar Katynia).

Do zobaczenia w Labiryncie.

 

Tekst łatwy do czytania i zrozumienia: opis działań Galerii Labirynt

Do pobrania: O nas