21-1-2024 - 21-1-2024

Galeria Labirynt

O wydarzeniu

Styczniowe spotkanie będzie dla nas okazją do przyjrzenia się emocjom. Punktem wyjścia warsztatów są prace Anny Bigos „Radość. Gniew. Lęk/Strach. I jeszcze coś pozytywnego na koniec” oraz „Spektrum światła” Doroty Mościbrodzkiej, prezentowane na wystawie A*tystki. Emocje często są przytłaczające i trudne do nazwania. Jeszcze trudniej nam określić, w jaki sposób powinno się je okazywać? Czy wolno śmiać się na głos? Gdzie można płakać? Czy są jakieś zasady? To kwestie problematyczne dla wielu osób, nie tylko tych w spektrum. 

 

W kolażach wykorzystamy fotografie retro wykonywane dawniej w atelier. Do wytwornych strojów i powściągliwych uśmiechów dodamy trochę emocji, barw i faktur. 

 

Z pomocą przy tworzeniu prac przyjdą nam fragmenty książki „Jak płakać w miejscach publicznych” autorstwa Emilii Dłużewskiej, które w adaptacji Miry Mańki odczytają dla nas Kamila Janik i Beata Passini. TW: W książce pojawiają się treści związane z tematem depresji.

 

Do udziału w warsztatach zapraszamy młodzież od 16. roku życia oraz osoby dorosłe.

_

Kiedy: 21.01.2024 (niedziela), godz. 12:30-15:30
Gdzie: Galeria Labirynt, ul. Ks. J. Popiełuszki 5, Lublin, pracownia edukacyjna
Dostępność: Warsztaty odbywają się na parterze, w pracowni edukacyjnej Galerii Labirynt. W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć wózek oraz nauszniki wyciszające. Galeria dysponuje przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Informację o potrzebie skorzystania z pętli należy kierować na adres: edu@labirynt.com lub zaznaczyć w formularzu zgłoszeniowym na warsztaty. Warsztaty będą prowadzone w języku polskim i tłumaczone na język ukraiński, tłumacz: Volodymyr Dyshlevuk. 

Wstęp: 30 zł / osobom z niepełnosprawnościami oraz osobom uchodźczym przysługują bilety bezpłatne.

Zapisy na warsztaty przyjmujemy do piątku (19.01) lub do wyczerpania miejsc. Zapisy są prowadzone online – link do formularza zgłoszeniowego: https://forms.gle/PQ5LG6wx767gU2v78 

Potrzebne materiały zapewnia Galeria Labirynt.

Prowadzenie: Paulina Mazurek

_

Paulina Mazurek, ur. w 1995 r. w Lublinie. Doktorantka Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie w dziedzinie sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki. Absolwentka fotografii na Uniwersytecie Warszawskim i sztuki współczesnej na UP. Edukatorka w Galerii Labirynt. Fotografka, fotoedytorka, artystka intermedialna, początkująca kuratorka. Posługuje się szeroko pojętym medium fotografii, wideo, kolażu analogowego, montażu cyfrowego. Działa także w obszarze dokumentu subiektywnego i „nowych nowych mediów”. Porusza kwestie społeczne i relacyjne, interesują ją wątki międzypokoleniowe, socjologia codzienności. Często czerpie z estetyki kiczu. Finalistka Grand Press Photo 2020, nominowana za reportaż oraz portret w kategorii Young Poland, uczestniczka wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą. Razem z Michałem Tokarzem tworzy Kolektyw [ZOBACZ JAK].



Cennik

Wstęp: 30 zł / osobom z niepełnosprawnościami oraz osobom uchodźczym przysługują bilety bezpłatne.



Język

polski, ukraiński

Prowadzenie

Paulina Mazurek

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup