„Ménage à Deux” to pierwsza wspólna wystawa dwóch twórców, których zainteresowania artystyczne są skrajnie odmienne, lecz w tej skrajności wydają się być bardzo bliskie. Maurycy Gomulicki jest hedonistą i propagatorem Kultury Rozkoszy, dla którego popkultura jest stałym źródłem inspiracji. Karol Radziszewski to twórca queerowy działający na rzecz środowiska LGBT+, który wykorzystuje kody kultury popularnej.
Zapraszamy na finisaż wystawy „Ménage à Deux”, w ramach którego odbędą się dwa oprowadzania autorskie oraz spotkanie z twórcami. O godz. 19:00 o wystawie opowie Maurycy Gomulicki, natomiast o godz. 20:00 Karol Radziszewski. Następnie zapraszamy na spotkanie z artystami, prowadzone przez Sylwię Hejno. Rozmowa będzie również transmitowana w mediach społecznościowych Galerii wraz z tłumaczeniem PJM.
___________________
Kiedy: 27.05.2021
Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Dostępność: Galeria dysponuje 6 przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Oprowadzanie odbędzie się z wykorzystaniem audioprzewodników. Ważne! Prosimy o korzystanie z własnych słuchawek z wejściem mini jack. Oprowadzania odbywają się na parterze. Spotkanie odbędzie się w sali, w której jest zainstalowana stała pętla indukcyjna. Spotkanie z artystami będzie transmitowane w mediach społecznościowych z tłumaczeniem na PJM.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.
Oprowadzanie przeznaczone jest dla osób dorosłych.
___________________
Maurycy Gomulicki, ur. 1969 w Warszawie, mieszka i pracuje w Warszawie i Mexico City. Ukończył Wydział Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Studia kontynuował na Universitat de Barcelona, w Nuova Accademia di Belle Arti w Mediolanie oraz w Centro Multimedia del Centro Nacional de las Artes w Meksyku. Artysta, projektant, fotograf, kolekcjoner i antropolog kultury popularnej. Tworzy fotografie, rzeźby, instalacje, wideo i animacje. Zajmuje się także projektowaniem graficznym i ilustracją książkową. Zrealizował szereg obiektów w przestrzeni publicznej. Gomulicki jest hedonistą, konsekwentnie propagującym Kulturę Rozkoszy. W wielu projektach podejmuje dialog z erotyką, pornografią i fetyszem. Intensywny kolor eksplorowany zarówno w swoim potencjale witalnym jak i w wymiarze socjokulturowym jest istotnym elementem w twórczości artysty. Jego działania dotyczące wizualnych przejawów szeroko pojętej kultury popularnej zacierają granice między kulturą niską a wysoką.
Karol Radziszewski, ur. 1980 w Białymstoku, mieszka i pracuje w Warszawie. Ukończył Wydział Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Twórca filmów, fotografii, instalacji, autor projektów interdyscyplinarnych, wydawca magazynów, książek, tworzy projekty modowe i kuratorskie. Jest założycielem, wydawcą i redaktorem naczelnym ukazującego się od 2005 roku DIK Fagazine – pierwszego i jedynego czasopisma artystycznego z Europy Środkowo-Wschodniej poświęconego homoseksualności i męskości. Zdobywca głównej nagrody III edycji konkursu Samsung Art Master (2007) i laureat Paszportów Polityki (2009). W 2015 roku założył Queer Archives Institute, organizację non-profit, zajmującą się badaniami, gromadzeniem, digitalizacją, prezentacją, analizą i artystyczną interpretacją queerowych archiwów ze szczególnym uwzględnieniem Europy Środkowej i Wschodniej. Pierwsza wystawa QAI inaugurująca projekt miała miejsce w Videobrasil (São Paulo) w 2016 roku.
___________________
Z uwagi na bezpieczeństwo uczestników i uczestniczek, liczba osób biorących udział w wydarzeniu została ograniczona. Przypominamy również o obowiązku zakrywania ust i nosa – maseczki ochronne dostępne są w księgarni. Regularnie dezynfekujemy powierzchnie w galerii, udostępniamy płyn do dezynfekcji rąk.
Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy na oprowadzanie przyjmujemy przez formularze zgłoszeniowe.