28-7-2022 - 28-7-2022

Galeria Labirynt

O wydarzeniu

W 1977 roku wraz z sondą Voyager w kosmos wysłany został tzw. Golden record. Jest to złota płyta zawierająca informacje o Ziemi oraz nas, ludziach. Nagranie ma potencjalnie dostarczyć informacji o naszej planecie innym, pozaziemskim cywilizacjom.


⌚ Kiedy: 28.07.2022 (czwartek), godz. 16.00–19.00
🌏 Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
✅ Dostępność: 🦽 Warsztaty odbywają się na parterze. W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć wózek oraz nauszniki wyciszające. 🦻 Galeria dysponuje przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Informację o potrzebie skorzystania z pętli należy kierować na adres: edu@labirynt.com lub zaznaczyć w formularzu zgłoszeniowym na warsztaty.
💰 Wstęp bezpłatny
📩 Zapisy online: link do formularza zgłoszeniowego
🖼 Prowadzenie: Michał Tokarz

Warsztaty są przeznaczone dla osób dorosłych i młodzieży od 16. roku życia.


Być może my jako jednostki również potrzebujemy takiej tajemniczej próby nawiązywania kontaktu „w ciemno”. W ramach warsztatów przygotujemy kapsuły informacyjne, które następnie trafią do nieznajomych. Wspólnie się zastanowimy, co powinno znaleźć się wewnątrz. Jak chcielibyśmy się przedstawić obcemu/obcej? Co moglibyśmy mu/jej podarować, nie wiedząc o nim/niej nic?

Czy jesteśmy w stanie podjąć ryzyko kontaktu z nieznajomym? Czy, i w jakim stopniu, potrafimy zaprosić go do swojego świata?

Warsztaty są częścią rezydencji artystycznej realizowanej w ramach festiwalu STN:ORT przez Michała Tokarza. Artysta podczas pracy na festiwalu dostarczy tamtejszym mieszkańcom/mieszkankom i gościom/gościniom „kapsuły”, zachęcając i umożliwiając wykonanie wiadomości zwrotnej w takiej samej formie.

Tematem przewodnim rezydencji jest gościnność. Nie ma gościnności bez otwartości na drugiego, dlatego artysta chciałby, aby takie działanie mogło posłużyć skontaktowaniu ze sobą ludzi, przełamaniu bariery w nawiązywaniu relacji z obcą osobą. Przed kolejną edycją festiwalu sporządzi publikację opisującą efekty tego działania. Czy ktokolwiek nawiąże kontakt? Czy uda się wytworzyć bliższą relację za pomocą enigmatycznych skrzynek?

Uczestnicy i uczestniczki proszeni są o przyniesienie na zajęcia osobistych drobiazgów, które mogłyby posłużyć jako zawartość ich „kapsuł”. Mogą to być zdjęcia, osobiste przedmioty lub cokolwiek co uznacie za dobry wkład. Jedynym ograniczeniem jest format kapsuły – 200 x 120 x 80 cm.


Michał Tokarz – urodzony w 1995 roku. Absolwent kierunku grafika, oraz art & design w Instytucie Grafiki i Wzornictwa Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Dyplom magisterski w pracowni wklęsłodruku pod kierunkiem dra Wojciecha Sobczyka. Zajmuje się grafiką warsztatową – drukiem wklęsłym i wypukłym, rysunkiem, instalacją i obiektem. W swoich pracach poszukuje czynników, które nas kształtują. Traktuje własne doświadczenia i emocje jako materiał badawczy do swoich artystycznych działań. Członek grupy artystycznej Izomer.


Projekt graficzny: Michał Tokarz

Cennik

bezpłatne

Język

polski

Prowadzenie

Michał Tokarz

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup