18-2-2023 - 26-3-2023
Galeria Labirynt
O wydarzeniu
Jak można zapisywać swoją codzienność i jak to wpływa na jej przeżywanie? Czy artystom dokumentującym swoje zwykłe życie chodzi bardziej o zostawienie śladu, czy o bycie „tu i teraz”? Zapraszamy na cykl trzech spotkań, których finałem będzie stworzenie własnego, twórczego zapisu codzienności. Warsztaty są inspirowane wystawą „Piosenka o mojej rodzinie”.
⌚ Warsztaty składają się z 3 spotkań:
- 18.02, godz. 15.00–16.00 Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Piosenka o mojej rodzinie”
Wstępem do naszych spotkań będzie odwiedzenie wystawy odkrywającej przed odbiorcą/odbiorczynią spojrzenie na codzienne życie autorów/autorek. - 25.02, godz. 17.00–19.00 Inspiratorium
Podczas spotkania zapoznamy się z formami notacji codzienności tworzonymi przez osoby artystyczne w Polsce i za granicą. Spojrzymy między innymi na codzienność rejestrowaną jako tekst, dźwięk, fotografie, wideo, kolekcje obiektów, social media. Zastanowimy się, jaka forma będzie dla nas najbardziej dogodna. - 26.03, godz. 15.00–19.00 Pracownia twórcza
Z zebranych przez nas w ciągu miesiąca materiałów stworzymy bliską nam formę zapisu tego, co ważne i nieważne w naszej codzienności. W zależności od osobistych odczuć stworzymy projekt na własny użytek lub pomyślimy o możliwych formach prezentacji.
🌏 Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
✅ Dostępność: 🦽 Warsztaty odbywają się na parterze, w pracowni edukacyjnej Galerii Labirynt. W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć wózek oraz nauszniki wyciszające. 🦻 Galeria dysponuje przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Informację o potrzebie skorzystania z pętli należy kierować na adres: edu@labirynt.com lub zaznaczyć w formularzu zgłoszeniowym na warsztaty. 🇺🇦 Warsztaty będą tłumaczone na język ukraiński.
💰 Koszt udziału we wszystkich wydarzeniach w ramach cyklu: 20 zł.
📩 Zapisy na warsztaty przyjmujemy do wyczerpania liczby miejsc. Zapisy są prowadzone online – link do formularza zgłoszeniowego.
🎨 Potrzebne materiały zapewnia Galeria Labirynt.
🖼 Prowadzenie: Paulina Mazurek.
🇺🇦 Tłumaczenie: Mariya Hoyin.
Paulina Mazurek – doktorantka Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie w dziedzinie sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki, absolwentka fotografii na UW i sztuki współczesnej na UP. Porusza się w obszarze intermediów, fotografii, wideo i nowych nowych mediów. Interesują ją wątki społeczne, relacyjne, socjologia codzienności, działania partycypacyjne. Szczególnie zajmuje się tematyką religii i turyzmu. Finalistka Grand Press Photo 2020, nominowana za reportaż oraz portret w kategorii Young Poland, uczestniczka wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą. 1/2 Kolektywu [ZOBACZ JAK].
Cennik
Koszt udziału we wszystkich wydarzeniach w ramach cyklu: 20 zł.
Język
polski, ukraiński
Prowadzenie
Paulina Mazurek
Audiodeskrypcja
Artyści/artystki