22-3-2021 - 04-4-2021

Wszędzie

O wydarzeniu

22.03.2021–04.04.2021

Europejskie Dni Kreatywności Artystycznej 2021 to interdyscyplinarne wydarzenie skierowane do mieszkańców i mieszkanek Lublina. Celem projektu jest stworzenie przestrzeni do twórczej ekspresji.

Tegoroczna edycja łączy w sobie wiele obszarów twórczości oraz elementy akcji społecznej. Przed nami wydarzenia taneczno-dźwiękowe, performans połączony z działaniem mail artowym, koncert didżejski a także wystawa w przestrzeni wirtualnej.

Europejskie Dni Kreatywności Artystycznej są realizowane w ramach projektu „CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej” („CreArt. Network of Cities for Artistic Creation”) przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu „Kreatywna Europa”.

Galeria Labirynt jest partnerem merytorycznym projektu.

 

Program

27.03, g. 19:00 – Gently Running Through | Bożna Wydrowska, Filip Kijowski, toutesmaginique

#techno #taniec #voguing #galeriasztuki #online

Gently Running Through to unikatowe wydarzenie dźwiękowo-taneczne, które odbędzie w przestrzeni galerii sztuki współczesnej. Dźwięki elektroniczne zostaną zmiksowane z tańcem współczesnym oraz tańcem vogue. Bożna Wydrowska, Filip Kijowski oraz toutestmagnifique po raz pierwszy połączą swoje siły tworząc tytułową fuzję, która przekracza granice dyscyplin. Różne style, dźwięki, ruchy i emocje nadadzą wydarzeniu nie do końca przewidziany wyraz współpracy osób, które niedawno się poznały.

Występ audiowizualny odbędzie się w przestrzeni Galerii Labirynt z udziałem publiczności oraz będzie transmitowany na żywo w mediach społecznościowych.

 

27.03, g. 21:00 – densienie

#set #dj #online

Set didżejski zrealizowany w formie transmisji na żywo w mediach społecznościowych. Densienie to koleżeński projekt didżejski toutestmagnifique i Proxytm, autorów comiesięcznej audycji w Radiu Kapitał, której współtwórcami są zapraszani artyści audio i/lub wizualni. W ramach audycji twórcy i twórczynie grają i komponują muzykę elektroniczną, eksplorują różne dźwiękowe okolice, a w sprzyjających okolicznościach organizują także własny cykl wydarzeń pod nazwą densienie. Miejscem narodzenia się kolektywu jest Galeria Labirynt, gdzie w maju 2019 roku odbyła się pierwsza impreza z cyklu. Za szatę graficzną densienia odpowiedzialne są graficzki: Ania Jeglorz i Zuza Kruk.

Set będzie transmitowany na żywo w mediach społecznościowych Galerii Labirynt.

28.03–01.04.2021 – Różowa Satyna | Duet Tajskie Kwiatuszki
#offline #performans #mailart #miasto

„Różowa Satyna” to akcja mail artowa i działania performatywne, które odbędą się na ulicach Lublina. Artystę i artystkę będzie można spotkać na Dworcu PKS, Starym Mieście, w Ogrodzie Saskim, pod Galerią Labirynt oraz na osiedlu im. Słowackiego czy w dzielnicy Za Cukrownią. Znakiem rozpoznawczym duetu będą stroje kameleonów.

Tajskie Kwiatuszki, czyli Barbara Gryka i Filip Kijowski, będą przemierzać miasto, by zbierać pozytywne emocje od napotkanych osób. Podczas akcji będzie można porozmawiać z artystą i artystką oraz namalować lub zapisać swoje uczucia na wielkiej tkaninie. Jej powierzchnia przez cały czas trwania performansu będzie coraz bardziej się zapełniać.

Na podstawie zebranych materiałów Tajskie Kwiatuszki stworzą pocztówki pełne dobrych słów i obrazów, które zostaną przekazane mieszkańcom i mieszkankom lubelskiego Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty. Osoby te z powodu pandemii zostały zupełnie odcięte od świata zewnętrznego. Docierając do nich za pośrednictwem sztuki poczty, duet Tajskie Kwiatuszki pokaże, że wspieramy ich dobrymi słowami w tej trudnej sytuacji.

Do udziału w akcji zapraszamy wszystkie chętne osoby bez względu na wiek.

 

03.04.2021 | Otwarcie wirtualnej wystawy CreArt w VR Chat
#online #VR #steam #wystawa #sztuka

Wirtualna wystawa realizowana w VRChat czyli internetowej platformie społecznościowej służącej do tworzenia światów wirtualnych. Ekspozycja daje możliwość przeniesienia się do cyfrowej sali wystawienniczej Galerii Labirynt w Lublinie za pośrednictwem cyfrowych avatarów. Dzięki temu możliwe jest oglądanie wystawy w kilka osób bez wychodzenia z domu. Zwiedzanie wystawy w ten sposób przypomina grę komputerową i daje możliwość interakcji między osobami spotkanymi w przestrzeni cyfrowej.

Działanie jest kontynuacją zeszłorocznej wystawy „Sen niedźwiedzia”. W tegorocznej edycji projektu ekspozycja będzie prezentować w szczególności dzieła przestrzenne.

Dostęp do platformy VRChat jest możliwy dla wszystkich osób posiadających komputery z systemem operacyjnym Microsoft Windows.

Cennik

Język

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup