warsztaty dźwiękowe z Marcinem Dymitrem

Labirynt bez granic: ukryte dźwięki

Warsztaty dla dzieci w wieku 6-12 lat

Czy sztuka może być obecna tylko w galerii? W jaki sposób można stać się współtwórcą dzieła? Czy można dokonać tego za pomocą dźwięku? Na te pytania uczestnicy będą mogli znaleźć odpowiedzi podczas warsztatów, inspirowanych wystawą „Kryjówka”, które przeprowadzi Marcin Dymiter. Dzieci z pomocą artysty znajdą w Galerii Labirynt nową kryjówkę i umieszczą w niej nadajniki, które przekażą dźwięki prosto do interaktywnej pracy Marcina Dymitera, prezentowanej na wystawie. Dzięki temu uczestnicy staną się współtwórcami wystawy, poznają tajniki emisji odgłosów, a także zbadają przestrzeń za pomocą walorów dźwiękowych.

Marcin Dymiter – muzyk, improwizator, producent muzyczny i kurator. Eksperymentuje z brzmieniem w obrębie elektroniki i muzyki inspirowanej przetwarzaniem odgłosów towarzyszących codziennemu życiu. W obrębie jego zainteresowań twórczych znajdują się także dźwięki, które powszechnie uznawane są za zakłócenia. Tworzy instalacje dźwiękowe, słuchowiska radiowe, a także muzykę do filmów, spektakli i przestrzeni publicznych. Zajmuje się także field recordingiem, czyli rejestrowaniem nagrań terenowych.

ZAPISY: 466 59 20 w. 32 / edu@labirynt.com / 90 min / bezpłatne
Warunkiem udziału w warsztatach jest mail zwrotny od organizatora, potwierdzający rezerwację / dot. zapisów drogą mailową

mkdik