24-10-2021 - 24-10-2021
Galeria Labirynt
O wydarzeniu
Czy można stworzyć prace o języku jidysz bez jego znajomości? Kogo upamiętnia pomnik Daniela Kotowskiego? Co wspólnego ma „Sztuka wybaczania” Dellfiny Dellert z rytuałem Hoʻoponopono? Daj się oprowadzić po aktualnych wystawach w Galerii Labirynt, obejrzyj prezentowane prace i poznaj historie!
Kiedy: 24.10.2021 (niedziela), godz. 15.00
Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
Dostępność: Oprowadzanie odbywa się na parterze. Galeria dysponuje 6 przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Oprowadzanie odbędzie się z wykorzystaniem audioprzewodników. Ważne! Prosimy o korzystanie z własnych słuchawek z wejściem mini jack.
Wstęp: wolny. Obowiązują zapisy przez formularz.
Wystawa „Mame-Loshn” traktuje o języku, który kształtował się w ciągłym ruchu, bez własnego terytorium. Jidysz, język „matczyny”, pozostaje w bliskiej relacji ze sferą codziennego życia i ludzkim światem wewnętrznym. Prezentowane na wystawie prace skoncentrowane wokół jidysz badają zdolność tego języka do przekraczania własnych granic, co staje się synonimem twórczego aktu.
„Pomnik ofiar biowładzy” Daniela Kotowskiego to praca dotycząca władzy nad ciałem będącej często elementem przemyślanej, politycznej strategii, mającej poddać jednostki jak najściślejszej kontroli. Artystę szczególnie zajmuje biowładza i biopolityka w ujęciu Michela Foucaulta. Obserwuje rzeczywistość, zauważając przejawy tych równie brutalnych, co z pozoru niezauważalnych ingerencji.
„Sztuka wybaczania” Dellfiny Dellert stanowi apel o pojednanie i uleczenie międzyludzkich relacji. Słowa „przepraszam”, „wybacz mi”, „dziękuję”, „kocham cię” są nawiązaniem do polinezyjskiego rytuału Ho’oponopono, co można przetłumaczyć jako naprawianie, oczyszczanie czy przywrócenie do najlepszego stanu.
Dbając o bezpieczeństwo uczestników_czek wydarzenia ograniczyliśmy liczbę osób biorących udział w oprowadzaniu. Przypominamy również o obowiązku zakrywania ust i nosa. Regularnie dezynfekujemy powierzchnie w galerii, udostępniamy płyn do dezynfekcji rąk.
Prowadzenie: Krystian Kamiński, edukator Galerii Labirynt
Cennik
Bezpłatne
Język
Kuratorzy
Audiodeskrypcja
Artyści/artystki
Podobne wydarzenia
Przyszłość zaczyna się teraz – twórcze warsztaty | Maciej Kryński
24-1-2025 - 24-1-2025
Galeria Labirynt
Twórcza ekspresja – warsztaty ruchowo-plastyczne | Patryk Dariusz Gacki
17-1-2025 - 17-1-2025
Galeria Labirynt