15-9-2024 - 15-9-2024

Galeria Labirynt

O wydarzeniu

Czemu (lub komu) służyć może instytucja kultury? Jakie opowieści i narracje mogą pomóc nam wydostać się z bieżących kryzysów? Czyją platformą powinna być galeria sztuki? Jakie doświadczenia i przestrzenie mogłyby wesprzeć nas w transformacjach, których potrzebujemy?


Kiedy: 15.09.2024 (niedziela), godz. 12.00–14.00
Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
Język: warsztaty prowadzone w języku polskim. Brak tłumaczenia na język ukraiński oraz angielski. Brak tłumaczenia PJM.
Dostępność: Warsztaty odbywają się na parterze, w pracowni edukacyjnej Galerii Labirynt. W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć wózek oraz nauszniki wyciszające. Galeria dysponuje przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Informację o potrzebie skorzystania z pętli należy kierować na adres: ksiegarnia@labirynt.com.
Wstęp: wolny
Zapisy: poprzez wiadomość mailową na adres ignacy.hryniewicz@gmail.com; możliwe jest także przyjście spontaniczne, ale bez gwarancji miejsca. Na warsztaty zapraszamy osoby pełnoletnie.
Potrzebne materiały zapewnia Galeria Labirynt. Zachęcamy jednak do zabrania przyborów do pisania, rysowania lub preferowanej twórczej ekspresji.
Warsztaty trwają ok. 120 minut.

Osoba prowadząca: Ignacy Hryniewicz (LIOS Labs, Osada.Earth)


Zapraszamy na warsztaty z mitopoetyckiego twórczego pisania i kreowania wizji o potencjalnych przyszłościach instytucji kultury i galerii sztuki w Polsce. W ich trakcie oddamy się wspólnej kontemplacji na temat ostatnich 50 lat Galerii Labirynt i dziedzictwa tego miejsca, a następnie damy sobie przestrzeń na odważne spekulowanie o kolejnych 5 dekadach eksperymentów, więcej-niż-ludzkich perspektywach, futurystyczno-utopijnych scenariuszach i wielogłosach o tym, czym instytucja kultury może się stać.
Dokąd zaprowadzi nas spekulatywne gdybanie?

Efektem cyklu warsztatów będzie utrwalenie i zarchiwizowanie 50 wizji na kolejne 50 lat istnienia Galerii Labirynt. Wedle preferencji i form wyrazu osób autorskich będą one mogły być w formie pisemnej, rysunkowej, dźwiękowej, filmowej lub dowolnej jaka przyjdzie do głowy. Po ich zebraniu wejdą one w poczet wystawy w formie mini-archiwum dostępnego dla osób odwiedzających.


Ignacy to kreatywny działacz, osoba pisząca, projektant doświadczeń, twórca interdyscyplinarnych projektów społecznych i ekologicznych. Fascynuje go praktykowanie utopii w działaniu, przekraczanie granic wyobraźni, a także operowanie na styku sztuki i nauki. Część społeczności LIOS Labs & Osada.earth. Współzałożyciel kolektywu Synergia, w ramach działalności którego odbyło się kilkanaście transmedialnych wydarzeń muzycznych we współpracy z różnymi instytucjami i organizacjami. Współdziałał z Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Wolskim i Służewskim Domem Kultury, Fundacją Bęc Zmiana, Biennale Warszawa, Kuchnią Konfliktu, HER Docs Film Festival, Extinction Rebellion Polska i wieloma innymi inicjatywami. W wolnym czasie eksperymentuje w kuchni, poszukuje nowych dźwięków i chodzi po pustyniach i lasach.


Wydarzenie w ramach projektu „Galeria Labirynt – od galerii obrazów do galerii dla ludzi”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2024

Cennik

bezpłatne

Język

polski

Kuratorzy

Audiodeskrypcja

Artyści/artystki

Oprowadzanie kuratorskie - formularz zgłoszeniowy dla grup