17-10-2024 - 17-10-2024
Galeria Labirynt | Plaza
O wydarzeniu
Zin jest efektem współpracy kilku osób artystycznych, głównie z lubelskiej społeczności queerowej. Porusza temat queerowości i religii. Znalazły się w nim wiersze, kolaże i rysunki poświęcone dorastaniu w katolicyzmie jako osoba nieheteronormatywna, traumie religijnej, ale także dekonstruowaniu religii i próbie jej queerowania. Podczas premiery osoby autorskie zaprezentują swoje wiersze oraz trzy performansy. Będzie również możliwość zaprezentowania swojej twórczości poetyckiej w formie open mica.
Kiedy: 17.10.2024 (czwartek), godz. 18:00-20:30
Gdzie: Biblioteka Azyl (Galeria Labirynt Plaza), ul. Lipowa 13, Lublin (wejście od ul. Ofiar Katynia)
Język: Wydarzenie w języku polskim, brak tłumaczenia na język ukraiński i angielski. Brak tłumaczenia na PJM.
Dostępność: Wydarzenie odbywa się na parterze w przestrzeni wolnej od barier architektonicznych.
Wstęp wolny
Po premierze zapraszamy na OPEN MIC, który poprowadzą osoby autorskie z Zina – Kasia, Julia i Wiktor.
Jeśli piszesz swoje teksty „do szuflady” i boisz się nimi podzielić, to forma Open Mic jest bezpieczniejszą przestrzenią do zaprezentowania się bez obawy o bycie ocenianym. Również jeśli pokazujesz swoje wiersze, warto się nimi podzielić podczas tego wydarzenia, by dać się poznać nowym osobom.
Serdecznie zapraszamy!
Zespół tworzący zin:
Katarzyna Krysa (ona/jej) – ur. 2000 r., z wykształcenia lingwistka, z zamiłowania poetka. Autorka performansu poetyckiego ŚMIERĆ / ZMARTWYCHWSTANIE / ŻYCIE WIECZNE (2023). Wychowanie w religii katolickiej i queerowa tożsamość stały się główną inspiracją jej twórczości. W wolnym czasie tworzy kolaże, gra na ukulele i spędza czas z kotem Mimkiem. Za swoją misję uważa popularyzowanie queerowej poezji.
Julia Trubacz (ona/jej) – ur. 1997 r. artystyczna dusza zamknięta w postaci pedagog specjalnej w przedszkolu (na co dzień) i pasjonatki burleski (raz w tygodniu). Jej dwie najważniejsze pasje to tworzenie i pomaganie. Od dziecka pisze teksty, głównie wiersze i piosenki, mniej lub bardziej poważne, czasem rymowane, czasem nie. Pierwszy raz odważyła się opowiedzieć otwarcie o swoich doświadczeniach jako osoba nieheteronormatywna i wysoko wrażliwa w kościele katolickim.
Wiktor Igor (on/jego) – ur. 2004 r. queerowy poeta i student psychologii. Interesuje się muzyką elektroniczną, ludzkim umysłem, szeroko pojętą duchowością, różnymi obliczami sztuki eksperymentalnej i przepychem lat 80 XX wieku. Pociąga go wszystko, co turpistyczne, niedocenione i niedopowiedziane. Fascynuje się zarówno naturą, jak i industrializmem – dlatego w ramach hobby szczególnie upodobał sobie urban exploration. W jego twórczości niejednokrotnie pojawia się motyw traumy religijnej.
Cennik
bezpłatny
Język
polski
Kuratorzy
Audiodeskrypcja
Artyści/artystki
Podobne wydarzenia
Przyszłość zaczyna się teraz – twórcze warsztaty | Maciej Kryński
24-1-2025 - 24-1-2025
Galeria Labirynt
Twórcza ekspresja – warsztaty ruchowo-plastyczne | Patryk Dariusz Gacki
17-1-2025 - 17-1-2025
Galeria Labirynt