17-9-2024 - 17-9-2024
Galeria Labirynt | Plaza
O wydarzeniu
Zapraszamy na kolejny dyskusyjny klub książki, tym razem we współpracy z kolektywem UMCS dla Palestyny! Podczas spotkania będziemy czytać i omawiać teksty z zina „Musisz żyć, żeby opowiedzieć moją historię” wydawnictwa Fajny zinek. Jest to kolektywna publikacja palestyńskich tekstów przetłumaczonych na język polski.
Podczas izraelskiej okupacji i ludobójstwa Palestynek i Palestyńczyków, palestyńska kultura jest aktem oporu i wytrwałości. Równolegle z wywieraniem presji na władze, aby bojkotowały izraelskie instytucje, chcemy poznawać palestyńską kulturę, uczyć się jej i uhonorować osoby artystyczne pochodzenia palestyńskiego. W trakcie spotkania będziecie mogli i mogły poznać osoby zaangażowane w kolektyw UMCS dla Palestyny, który jest częścią ogólnopolskiego ruchu Akademia dla Palestyny.
Kiedy: 17.09.2024 (wtorek), godz. 17.00-19.00
Gdzie: Biblioteka Azyl (Galeria Labirynt Plaza), ul. Lipowa 13, Lublin (wejście od ul. Ofiar Katynia)
Język: Wydarzenie w języku polskim. Brak tłumaczenia na PJM. Brak tłumaczenia na język ukraiński i angielski.
Dostępność: Wydarzenie odbywa się w przestrzeni wolnej od barier architektonicznych.
Wstęp: wolny
Prowadzenie: Anastas Krusińska
Tematy wrażliwe, które mogą się pojawić: kolonializm, ludobójstwo, śmierć, przemoc.
Bliskie naszym sercom są oddolne inicjatywy wydawnicze, dlatego cieszymy się, że możemy się spotkać i porozmawiać o zinie stworzonym przez osoby zarówno doświadczone w tłumaczeniach, jak i amatorskie.
Podczas spotkania nie zabraknie kolektywnego czytania na głos, komentowania i dzielenia się refleksjami. Spotkanie to, mimo trudnego tematu przewodniego będzie poprowadzone w sposób jak najbardziej komfortowy dla osób – będzie większa ilość przerw, zabawki sensoryczne dostępne na miejscu.
UMCS dla Palestyny – studencki kolektyw zrzeszający osoby sojusznicze działające dla Palestyny w Lublinie. Część ogólnopolskiego strajku studenckiego Akademia dla Palestyny, który domaga się jawnego i stanowczego odcięcia wspierania izraela przez uczelnie w Polsce.
Fajny zinek (dawniej Drukarnia Bomba) – oddolne wydawnictwo i przestrzeń lokalna, działająca w Poznaniu. Zajmuje się udostępnianiem i wsparciem osób artystycznych. Wykonuje benefity, drukuje ziny, sieciuje ludzi.
Cennik
bezpłatne
Język
polski
Kuratorzy
Audiodeskrypcja
Artyści/artystki