26-7-2024 - 25-8-2024
Wszędzie
O wydarzeniu
Chcecie popracować nad dykcją, emisją głosu czy ruchem scenicznym oraz w praktyce przećwiczyć aktorską interpretację tekstu, a nawet być częścią opracowanego w trakcie cyklu spotkań finałowego spektaklu? Będzie okazja! Rozpoczął się nabór do młodzieżowej grupy, która ruszy pod koniec sierpnia. Warsztaty zakończy premierowy pokaz, zaplanowany na październik. Zgłoszenia można przesyłać do 25.08.2024.
Warsztaty mają pomóc uczestnikom i uczestniczkom odkryć własny potencjał i umożliwić rozwijanie pasji i samych siebie.
Czym jest teatr? Teatr to takie miejsce, które pozwala na eksplorowanie swojego wnętrza, swojej natury, wrażliwości, marzeń, możliwości, emocji, budowania odwagi, gdzie po prostu poznajesz siebie. I to właśnie będziemy robić. Skupimy się na pięknie człowieka, na jego bogactwie. A przy odrobinie szczęścia odkryjemy czym jest teatr w nas.
Przed uczestnikami i uczestniczkami miesiące pracy i zabawy, które będą zwieńczone premierą spektaklu. Tematyka zajęć częściowo wynikać będzie z zainteresowań osób tworzących grupę warsztatową. Wspólnie zdecydujemy, jakie tematy chcielibyśmy wspólnie eksplorować.
Warsztaty obejmują następujące ćwiczenia:
– elementarne zadania aktorskie
– dykcja
– emisja głosu
– improwizacje teatralne
– improwizacje taneczne
– plastyka ruchu scenicznego (w tym elementy pantomimy)
– praca z tekstem (interpretacja tekstu)
– praca nad dramaturgiczną stroną spektaklu, będącego finałem warsztatów – wspólne poszukiwanie tematów interesujących dla uczestników i uczestniczek, a następnie poszukiwanie odpowiadających tekstów oraz formy do zrealizowania spektaklu
– praca nad spektaklem
Finałem warsztatów będzie otwarty pokaz spektaklu będącego efektem wspólnej pracy grupy.
Warsztaty poprowadzą:
Gabriela Szymczak – absolwentka Policealnego Studio Aktorskiego „Lart” w Krakowie oraz Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, filia we Wrocławiu. Współpracowała m.in. z: Teatrem Panopticum, Czytelnią Dramatu w Lublinie, Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Wojewódzkim Ośrodkiem Kultury w Lublinie. Brała udział w Koncercie Galowym 42. PPA: „Witamy w Świątyni Sztuki, słuchajcie a będzie wam dane” oraz w 43. PPA, prezentując spektakl „Żyję” w reżyserii Magdaleny Miklasz. Spektakl ten otrzymał wyróżnienie zespołowe dla aktorów w ramach 41. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, a postać Największego Komara Świata, w którą się wcielała została zauważona przez recenzentów i określona jako najlepsza rola spektaklu. Ponadto, przeszła roczny kurs prowadzenia zajęć z zakresu arteterapii oraz ukończyła poziom A1 PJM (Polski Język Migowy).
Grzegorz Popiołek – aktor, animator kultury. Współpracuje (współpracował) m.in. z: Teatrem Starym w Lublinie, Sceną InVitro Łukasza Witt-Michałowskiego, Teatrem NN w Lublinie, Poławiaczami Pereł Improv Teatr, Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Teatrem Klepisko, Teatrem Panopticum, neTTheatre, Stowarzyszeniem Teatr „Agrafka”, Czytelnią Dramatu w Lublinie, Akademią Sztuk Teatralnych w Krakowie – filią we Wrocławiu, Akademią Teatralną w Warszawie. Nominowany do nagrody kulturalnej Żurawie w kategorii „Słowo”.
Jak się zgłosić?
Wyślij maila na adres galeria@labirynt.com, w zgłoszeniu zawrzyj swoje dane imię, nazwisko, wiek, telefon kontaktowy oraz krótką informację o sobie wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby procesu naboru. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 25.08.2024.
***
Warsztaty są przeznaczone dla osób w wieku 16-19 lat.
Liczba uczestników/uczestniczek jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Spotkania warsztatowe będą się odbywać w siedzibie Galerii Labirynt w okresie sierpień-październik. Szczegółowy harmonogram spotkań zostanie ustalony po zebraniu grupy.
Pokaz finałowy odbędzie się pod koniec października.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2024
Cennik
bezpłatne
Język
polski
Prowadzenie
Gabriela Szymczak, Grzegorz Popiołek
Audiodeskrypcja
Artyści/artystki